Obliečky pre vašu posteľ

Tagy:  posteľ, spálňa, interiér, satén, bavlna, ľan, hodváb

Sponzorované odkazy:

Obliečky pre vašu posteľ

Obliečky vyberáme nielen aby sa nám páčili, ale predovšetkým aby dobre a dlho slúžili. Posteľná bielizeň by mala korešpondovať s interiérom spálne a predovšetkým by nám mala pomôcť k príjemnému a kvalitnému spánku.

Prezrite si etiketu

Obliečky vyberáme nielen podľa toho ako vyzerajú a aké sú na dotyk, ale dobrým nápadom je tiež skontrolovať, odkiaľ pochádzajú. V posteli trávime približne tretinu života, preto by sme mali aj pri nákupe posteľnej bielizne dbať na kvalitu. Radšej dáme prednosť výrobkom pochádzajúcim z EÚ či USA, kde máme istotu že boli vyrobené pod prísnymi normami a neobsahujú škodlivé farbivá a iné chemikálie.

Zorientujte sa v materiáloch

Na šitie obliečok sú používané najrôznejšie materiály, čo ovplyvňuje vlastnosti toho ktorého konkrétneho kusu. Klasické bavlnené obliečky sú príjemné na dotyk a nevyžadujú žiadnu špeciálnu starostlivosť. Možno ich normálne prať, nevýhodou je nutnosť žehlenia. Tomu sa vyhneme zaobstaraním si krepových bavlnených obliečok, ktoré stačí nechať voľne uschnúť. Medzi ich výhody patrí skvelá savá schopnosť. Obliečky z ľanu postupne mäknú a získavajú ďaleko príjemnejší charakter, než majú na začiatku. Flanelové obliečky dlho vydržia a na pokožku pôsobia príjemne hrejivo. Hodvábne návliečky sú luxusné v závislosti na kvalite použitého hodvábu. Sú jemné a ľahké a dlho nám budú skvele slúžiť. Obliečky vyrobené zo saténu sú kapitolou samou pre seba. Príjemne chladia, sú jemné na dotyk a tiež nádherne vyzerajú. Nevýhodou môže byť náchylnosť k poškodeniu, predovšetkým ľahkému zatrhávaniu vlákien. Praktická je nekrčivá forma saténu, ktorá viac vydrží a prejavuje sa tiež vyšším leskom.

S výrazným vzorom, autor: IkeaS výrazným vzorom, autor: Ikea

Vzhľad obliečky

Podobne ako oblečenie sa módnymi trendmi riadi prakticky všetko, čo okolo seba máme. Inak tomu nie je ani u obliečok, ktorým v súčasnosti dominujú skôr jemné vzory v pastelových farbách, či naopak výrazné sýte farby bez vzoru. Saténové obliečky vynikajú svojím leskom a sú vhodné do moderného interiéru. Farbu obliečky je vhodné vyberať podľa odtieňov použitých v spálni. Ak dominujú v zariadení izby a kobercu neutrálne odtiene, môžeme zvoliť aj výrazne farebné obliečky, ktoré dodajú interiéru na zvláštnosti. Viaceré výrazné odtiene nie je veľmi dobré spolu kombinovať.

Článok Obliečky pre vašu posteľ bol publikovaný 1. září 2013 v 07.30 v rubrike Doplnky. Autorom článku je Šárka Rychtářová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...