Aké vybrať obliečky?

Tagy:  prestieradlo, posteľná bielizeň, spálňa, nakupovanie, materiál, bavlna, satén, farby

Sponzorované odkazy:

Aké vybrať obliečky?

Spálňa je miestom, na ktoré pri zariaďovaní interiéru veľa ľudí zabúda alebo podceňuje a riadi sa heslom „veď tu len prespíme“. Avšak práve spánok a to, ako kvalitný bude, ovplyvňuje vaše nasledujúce dni a tým pádom celý život. Ak sa teda noc čo noc prevaľujete na nepohodlnom matraci, v malej posteli a v nevyhovujúcej posteľnej bielizni, nemôžete sa rannej ospalosti a kruhmi pod očami vôbec čudovať. Nezanedbávajte preto svoju spálňu a pozornosť venujte aj tým najmenším detailom. Začnite napríklad správnou kúpou obliečok a prestieradiel.

Preč s umelými vláknami

Kúpili ste si všetku posteľnú bielizeň naraz v neznámom obchode, pretože bola v akcii? Potom je pravdepodobne z veľmi nekvalitných a predovšetkým umelých materiálov, ktoré v spálni nemajú čo robiť. Závesy, rolety alebo poťahy na sedačky môžu byť z čohokoľvek, ale materiál obliečok, v ktorom trávite noci, by rozhodne mal byť kvalitný a z prírodných vlákien. A prečo sú vlastne umelé a syntetické látky také zlé? V prvom rade priťahujú rad baktérií, ktoré následne celé noci dýchate. Po druhé nepríjemne „hryzú“, čo vášmu spánku tiež dvakrát nepridá, nesajú pot, čiže vám môže byť často naozaj teplo a záverom nie sú nijako šetrné ani k vašej koži, s ktorou samozrejme prídu do styku. Všetko neprirodzené teda nahraďte stopercentnou bavlnou alebo saténom. Investície sa v tomto prípade naozaj oplatia.

Vyberajte s rozvahou, autor: Design CollectorVyberajte s rozvahou, autor: Design Collector

Farby hrajú úlohu

Možno aj vy patríte k tým jedincom, ktorí vzhľad svojej spálne poňali veľmi šikovne a prezieravo. Kúpili ste si neutrálny nábytok, nič nehovoriace doplnky, možno pár fotografií, jednoduché závesy a steny ste ponechali biele. Takto totiž môžete používať akúkoľvek farbu posteľnej bielizne, pretože k neutrálnym odtieňom je predsa vhodné všetko. Vaša myšlienka bola vskutku dobre premyslená a ak ju hodláte realizovať, vyberajte iba také obliečky a prestieradlá, ktoré nie sú v dráždivých farbách. Iste, katalógy a výklady obchodných domov ponúkajú posteľnú bielizeň v pestrofarebných odtieňoch červenej, ružovej či dokonca čiernej, ale vedecké štúdie dokazujú, že práve extrémne výrazné farby pôsobia dráždivo a často vedú k nespavosti, hádkam a dokonca k depresiám. Aké farby teda preferovať? Rozhodne stavte na béžovú, bielu, lilavú, svetlo zelenú, bledo modrú a iné svetlé odtiene.

Stavte na kvalitné materiály, autor: Design CollectorStavte na kvalitné materiály, autor: Design Collector

Článok Aké vybrať obliečky? bol publikovaný 13. prosince 2013 v 07.00 v rubrike Dom, Byt a Doplnky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...