Drevené vchodové dvere, ktoré urobia dojem

Tagy:  dvere, presieň, vchod, dom, byt, chodba, drevo

Sponzorované odkazy:

Drevené vchodové dvere, ktoré urobia dojem

Vchodové dvere sú často podceňované, nie je im prikladaná taká váha, akú si zaslúžia. Veď sú tým prvým, čo prichádzajúci z nášho domu vidí, tým prvým, čo ho u nás doma víta. Prečo im teda nevenovať väčšiu pozornosť?

Vchodové dvere z rôznych materiálov

Vchodové dvere sú na trhu k dostaniu v tisíckach variantov. Asi najobľúbenejšie sú stále ešte dvere drevené, v posledných rokoch im úspešne konkurujú aj dvere plastové. Drevo ako materiál je však stále neprekonateľné.

Drevené vchodové dvere

Drevené vchodové dvere budú mať stále veľký úspech. Majú veľa výhod, tá najviditeľnejšia je pravdepodobne ich vzhľad. Drevo totiž ponúka široké možnosti v oblasti dizajnu. Farebná škála aj štruktúra dreva, ľahká opracovateľnosť, to všetko robí z dreva ideálny materiál pre výrobu dverí. Drevo sa dá spracovať tak, aby presne zapadlo do akéhokoľvek mysliteľného štýlu. O hrejivosti dreva ako materiálu ani nie je potrebné dlho hovoriť. A práve táto vlastnosť robí z domova domov.

Masívne vchodové dvere, autor: bergersonwindow .comMasívne vchodové dvere, autor: bergersonwindow .com

Vyberte si správny odtieň

Drevo ako prírodný materiál disponuje širokou škálou farebných odtieňov, od veľmi svetlých takmer belavých tónov po tmavé odtiene. Možno ho navyše dobre farbiť, preto sa farebná škála ešte rozširuje. Svoju úlohu tu tiež zohráva jeho štruktúra, ktorá prepožičiava farbe ďalší rozmer.

Farebná škála je široká, autor: windowsforyourhome.comFarebná škála je široká, autor: windowsforyourhome.com

Vyberte si presne taký odtieň, ktorý sa hodí k ostatným použitým farbám a materiálom. Je totiž veľmi dôležité, aby dvere správne „zapadli“.

Kombinácia materiálov

Drevo sa výborne kombinuje s materiálmi, predovšetkým však so sklom. Nie všade sa dvere so sklenenými výplňami hodia, často však urobia veľký dojem. Stretávame sa ako s jednokrídlovými dverami, tak dverami s viacerými krídlami. Niekedy sú iba celodrevené dvere doplnené o postranné či vrchné presklené panely.

Ak máte strach z priehľadného skla, voliť môžete sklo s rôznymi povrchovými úpravami. Výplň potom prepúšťa len svetlo, to môže byť veľmi príjemné. Ak nemáte starosť o narušenie súkromia, môžete zvoliť aj dvere takmer kompletne presklené.

Presklené dvere sa svetlíkom, autor: chesapeakethermal .comPresklené dvere sa svetlíkom, autor: chesapeakethermal .com

Dvere so svetlíkmi

Ak ste šťastným majiteľom alebo majiteľkou domu, ponúka sa ďalšie riešenie. Inšpiráciu možno hľadať predovšetkým v amerických filmoch. V zámorí totiž môžeme oveľa častejšie vidieť vchodové dvere rozšírené o postranné a vrchné panely, tzv. svetlíky. Takéto riešenie tvorí veľkú časť steny a pôsobí veľmi dobrým dojmom. Podľa zvoleného materiálu môže prepúšťať svetlo do interiéru, často bez zásahu do súkromia.

Oblé riešenie so svetlíkmi, autor: kkhomeimprovement .comOblé riešenie so svetlíkmi, autor: kkhomeimprovement .com

Článok Drevené vchodové dvere, ktoré urobia dojem bol publikovaný 7. června 2013 v 05.30 v rubrike Nábytok. Autorom článku je Šárka Rychtářová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...