Bezvreckové vysávače

Tagy:  vysávače, bezvreckové vysávače

Sponzorované odkazy:

Bezvreckové vysávače

Fenoménom dnešnej, modernej doby sa stávajú bezvreckové vysávače, ktorých dominantný nástup zasiahol širokú škálu domácností.

Tento typ vysávačov je tiež správne označovaný ako cyklónový, pretože základným princípom a technikou vysávania je cyklónový efekt. Táto technika pracuje na princípe ukladania vysatých čiastočiek v separačnej nádobe, kde sa za vysokej rýchlosti rotujúceho prúdu vzduchu odstredia.

Prednosti bezvreckových vysávačov

Pravdepodobne k najväčším prednostiam bezvreckových vysávačov je, že nie sú potrebné filtračné vrecká, čo vedie k úspore finančných prostriedkov. Cyklónové bezvreckové vysávače nepotrebujú k svojej kvalitnej prevádzke ani žiadne ostatné filtre alebo mikrofiltre. Ku kvalitnej prevádzke prispieva iba vyprázdnenie naplnenej cyklickej nádoby.

Vysávanie cyklónovými bezvreckovými vysávačmi sa odporúča predovšetkým v rodinách, v ktorých žijú alergici, pretože účinnosť vysávania je 99,9%. Kvalitné typy vysávačov dokážu zachytiť aj tie najdrobnejšie čiastočky nečistôt, ktoré sa pri vysávaní bežnými vysávačmi neodstránia.

Nevýhody bezvreckových vysávačov

K nevýhodám bezvreckových vysávačov patrí konštrukčné riešenie, ktoré môže byť ťažké alebo ťažko manipulovateľné. Niektoré modely vyžadujú pravidelné pranie filtra, a to po každom vysávaní, čo je z hľadiska údržby a časových možností dosť nevyhovujúce. Iné typy cyklónových bezvreckových vysávačov naopak disponujú veľmi malou kapacitou a nízkou mierou filtračnej účinnosti. Pred samotnou kúpou by sme si teda mali dôkladne prečítať nielen návod, ale aj podmienky údržby.

Ako správne vybrať

K najdôležitejším požiadavkám na správny výber bezvreckových vysávačov patrí účinnosť filtrácie, ktorá musí predchádzať procesu vracania sa prachu späť do ovzdušia miestnosti.

Sací výkon by mal disponovať hodnotou minimálne 300 W, čo je sila, pri ktorej je vysávač schopný povysávať na prvýkrát všetky nečistoty z povrchu.

K jednoduchosti práce prispieva aj elektronické ovládanie sacieho výkonu, ktoré by malo byť umiestnené najlepšie na rukoväti vysávača.

Trubica vysávača by mala byť vyrobená z nehrdzavejúcej ocele, čo zamedzí jej prípadnému prehýbaniu počas vysávania. Ku komfortu prispieva aj teleskopická rukoväť, vďaka ktorej si šetríme chrbticu.

Článok Bezvreckové vysávače bol publikovaný 18. června 2013 v 07.15 v rubrike Byt. Autorom článku je Ing. Šárka Jalčová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...