Bezdotykové batérie

Tagy:  batérie, bezdotykové batérie, vodovodné batérie, kúpeľňové batérie, kuchynské batérie

Sponzorované odkazy:

Bezdotykové batérie

Bezdotykové batérie sa postupne presúvajú z verejných priestorov a potravinárskych závodov do moderných domácností, v ktorých vytvárajú nadčasový kúpeľňový alebo kuchynský doplnok. Obľuba bezdotykových batérií stúpa najmä v rodinách s malými deťmi, a to z dôvodu značného zníženia spotreby vody.

Princíp fungovania bezdotykovej batérie

Bezdotykové batérie fungujú na princípe pohybu pod alebo pred batériou, na základe čoho sa aktivuje snímač, ktorý spôsobí spustenie prietoku vody. Snímač je napájaný lítiovými batériami, ktorých doba životnosti sa pohybuje zhruba okolo troch až štyroch rokov. Na prichádzajúce uplynutie životnosti batérie nás upozorní energetická kontrolka, ktorá sa rozsvieti. Batérie sú obvykle umiestnené v oddelenej krabičke, ktorá sa nachádza priamo pod umývadlom, čo prispieva k veľmi jednoduchej výmene. Na tuzemskom trhu existujú aj bezdotykové batérie, ktoré môžu byť priamo napojené na elektrickú sieť 230 V. Teplotu vody je možné ručne nastaviť podľa aktuálnej potreby, prietok vody je u väčšiny batérií optimálne nastavený priamo výrobcom. U kvalitných bezdotykových batérií môžeme nastaviť dobu, po ktorú bude voda vytekať z kohútika a intenzitu prietoku vody.

Uplatnenie bezdotykových batérií v kuchyni

Bezdotykové batérie nachádzajú svoje miesto v kuchyniach, pretože svojim majiteľom dokážu veľmi efektívne usporiť čas a prispieť k ľahšej údržbe. Bezdotyková batéria je počas varenia ušetrená od nečistôt a mastnoty, ktoré sú typickým príkladom pri manipulácii s potravinami u klasických batérií. Alternatívou bezdotykových batérií v kuchyniach môžu byť batérie kombinované, kedy je jeden kohútik ovládaný senzorovo a druhý klasickou pákou.

Uplatnenie bezdotykových batérií v kúpeľniach

V kúpeľniach sú bezdotykové batérie obzvlášť obľúbené, pretože k ich veľkým prednostiam patrí vysoká bezpečnosť pri používaní, značná úspora vody, vysoko hygienická prevádzka, ľahká údržba a dlhá životnosť.

Design bezdotykových batérií

Moderné bezdotykové batérie disponujú veľmi jednoduchými líniami, štíhlym krkom, rôznymi veľkostnými a tvarovými prevedeniami tela. Dizajn najnovších bezdotykových batérií disponuje nadčasovými a minimalistickými prvkami aj čistými líniami, ktoré dokonale vyniknú takmer v každom kúpeľňovom priestore.

Článok Bezdotykové batérie bol publikovaný 1. července 2013 v 07.30 v rubrike Doplnky. Autorom článku je Ing. Šárka Jalčová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...