Vodovodné batérie

Tagy:  vodovodné batérie, kuchynské batérie, kúpeľňové batérie, pákové batérie, termostatické batérie, kohútikové batérie

Sponzorované odkazy:

Vodovodné batérie

Vodovodné batérie sa stali neodmysliteľnou súčasťou každej kuchyne aj kúpeľne, bez ich prítomnosti si len hŕstka z nás dokáže predstaviť kvalitný a funkčný chod domácnosti.

Rozdelenie vodovodných batérií podľa použitia:

• vaňové
• umývadlové (stojankové, nástenné)
• kuchynské – batérie k drezu
• bidetové

Výber vodovodnej batérie

Pred samotnou kúpou musíme zvážiť typ vodnej batérie, ktorý nám bude najlepšie vyhovovať a dizajnovo sa zladí s daným interiérom. Vyberať môžeme z troch základných typov, ku ktorým patria batérie kohútikové, pákové a termostatické.

Kohútiková batéria

V poslednej dobe zaznamenali veľký boom retro kohútikové batérie, ktoré sú obľúbeným kúpeľňovým doplnkom predovšetkým milovníkov a vyznávačov tradície. Tento typ batérie najlepšie vynikne v starodávnej kúpeľni, ktorej dominuje vaňa na nožičkách doplnená o kohútikovú batériu v rovnakom štýle. Klasické kohútikové batérie pretrvávajú predovšetkým v domácnostiach našich babičiek, z moderných interiérov v podstate vymizli.

Pákové batérie

Najvyužívanejším typom vodovodných batérií je pákový sortiment, ktorý prevláda vo väčšine domácností a ktorého ponuka je na slovenskom trhu naozaj nepreberná. K výhodám pákových batérií patrí perfektná funkčnosť, jednoduché ovládanie a schopnosť výborne miešať vodu do požadovanej teploty. Pri výbere pákovej batérie platí zásada, že čím väčšia je manipulačná veľkosť uhla otáčacej páky, tým ľahšie dokáže regulovať tlak a teplotu vody.

Termostatické batérie

Termostatická batéria je vhodná predovšetkým pre vyznávačov ekonomických a ekologických aspektov. K výhodám termostatických batérií patrí automatická nastaviteľnosť požadovanej teploty skôr než začne tiecť voda. Batéria je vybavená bezpečnostnou poistkou nastavenou na 38 ºC, počas sprchovania je možné podľa ľubovôle znižovať alebo zvyšovať teplotu vody. Bezpečnostná poistka tiež slúži proti možnému výpadku studenej vody, v tomto prípade sa termostat automaticky zablokuje a z batérie netečie žiadna voda.

Kuchynská batéria

Kuchynská batéria sa od kúpeľňovej líši tvarom, prevedením, materiálom a ovládateľnosťou. Batéria určená do kuchynského drezu disponuje dlhším a vyšším ramenom, vďaka ktorému sa zvyšuje miera praktickosti. K obľúbeným typom patria teleskopické batérie, ktoré sú doplnené otočným výtokom, výsuvnou sprchou a prepínačom prúdu vody. K výhodám výsuvnej batérie patrí možnosť osprchovania potrebných surovín, napustenie veľkej nádoby, bez toho aby sme ju museli stavať do drezu či ľahké osprchovanie kvetov.

Finančná stránka

Ceny batérií sa odvíjajú predovšetkým od kvality spracovania, značky, použitého materiálu a jednotlivých typov. Na slovenskom trhu sa v dnešnej dobe vyskytujú vodovodné batérie strednej cenovej triedy, ktoré môžu komfortne konkurovať produktom najvyššej cenovej kategórie. Ak budúci majiteľ zatúži po dizajnovom alebo atypickom type vodovodnej batérie, musí počítať s vyššou cenou. Kvalitná batéria by mala disponovať viacročnou záručnou dobou, za optimálnu dobu sa považuje 4 – 5 ročná záruka.

Článok Vodovodné batérie bol publikovaný 15. července 2013 v 15.45 v rubrike Doplnky. Autorom článku je Ing. Šárka Jalčová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...