Podlahová krytina z Teraca

Tagy:  podlaha, podlaha z Teraca, Teraco, podlahová krytina, atypická podlaha

Sponzorované odkazy:

Podlahová krytina z Teraca

Podlaha sceľuje interiér a utvára celkovú atmosféru izby, okrem stránky
esteticky-dizajnové by však mala spĺňať aj stránku praktickú. Kvalitná podlahová krytina by mala svojim majiteľom umožniť bezpečnú a pohodlnú chôdzu, tlmiť dupnutie, nestudeniť a byť odolná.

Podlaha z terazza

Novinkou na trhu je podlahová krytina z liateho terazza, ktorá disponuje kvalitnými vlastnosťami, a to vďaka materiálu, z ktorého je vyrobená. Na výrobu sa používa kamenná drvina a špeciálne spojivo, ktoré sa nanáša priamo na betónový podklad. Kamenná drvina obsahuje najväčšie percento mramorového materiálu rôznych veľkostí a farebného zloženia.

Vďaka vysokej kvalite použitých materiálov na výrobu je možné terazzovú podlahu umiestniť vo všetkých rôzne namáhaných priestoroch. K prednostiam patrí aj pružnosť a schopnosť tvorivého použitia, na základe čoho je možné z terazza urobiť aj schody. V domácnostiach sa podlaha z terazza odporúča predovšetkým do kuchýň, chodieb, kúpeľní, balkónov alebo terás. Z toho vyplýva, že podlahu z terazza je možné použiť aj pre vonkajšie použitie.

podlahová krytina z terazza má široké uplatnenie aj v komerčných priestorochpodlahová krytina z terazza má široké uplatnenie aj v komerčných priestoroch

K výhodám patrí minimálne množstvo škár, čím sa zabezpečuje veľmi jednoduchá údržba. Pri upratovaní používame bežné umývacie prostriedky, avšak uprednostňujú sa tie, ktorých pH je nižšieho obsahu. Ak máme podlahu voskovú je nutné približne každý polrok vosk obnovovať.

Podlahu z terazza je možné dizajnovo kombinovať s ďalšími materiálmi, ktorými sú napr. sklo, kov alebo kameň, ktoré sa do podlahy veľmi jednoducho vkladajú. Na základe kreatívneho myslenia je možné z podlahy vykúzliť moderný interiérový prvok, ktorý prekonáva aj tie najfantastickejšie očakávania.

ponuka na našom trhu je naozaj široká – vyberať môžeme z rôznych typových designovponuka na našom trhu je naozaj široká – vyberať môžeme z rôznych typových designov

Pokládka podlahy z terazza

Pokládka podlahovej krytiny z terazza prebieha tekutou, liatou formou, ktorá sa rozprestrie na betónovom, kvalitnom základe vystuženom oceľovou kari sieťou. Betónová konštrukcia by mala disponovať výškou minimálne 6 cm, za optimálne sa považuje výška 7–8 centimetrov. Betónový podklad je potrebné nechať minimálne 2 dni zatvrdnúť a vyschnúť, aj minimálne množstvo prebytočnej vody nie je žiadúce. Pozdĺž stien je nutné aplikovať penový polyuretán v hrúbke 3–5 milimetrov.

Článok Podlahová krytina z Teraca bol publikovaný 17. července 2013 v 06.00 v rubrike Nábytok. Autorom článku je Ing. Šárka Jalčová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...