Moderné domy z dreva

Tagy:  dom, moderný dom, drevo, drevený, dom z dreva, drevená stavba, drevostavba, drevený interiér, interiér z dreva

Sponzorované odkazy:

Moderné domy z dreva

Drevo, ako stavebný materiál, nachádza široké uplatnenie nielen vo svete, ale aj v našich podmienkach. U nás zaznamenávajú obrovský boom drevostavby alebo fínske domy, ale ich vzhľad nás často v myšlienkach zavedie ďaleko do minulosti.

Drevené domy v modernom architektonickom poňatí, spájajú kvalitu s eleganciou, ktorá sa nesie v duchu jednoduchosti a minimalizmu. Designed Turnbull Architects Griffin Haesloop je spoločnosť združujúca niekoľko mladých a nádejných architektov, ktorí tvoria nevídané elegantné stavby. Ukážkou je Beach House, otvorená drevená stavba, ktorej vonkajšie priestory sú dokonale chránené.

Výsledkom prepojenosti exteriéru s interiérom je otvorená terasa, priamo napojená k vnútorným priestorom. Drevené prvky sa nachádzajú po celom objekte, sú nimi obložené steny, podlaha, z dreva je vyrobená kuchyňa, nábytok. Drevo tu hrá hlavnú a dominantnú úlohu, ale v takom štýle, že nadbytok nie je na škodu.

Hlavnou myšlienkou pri plánovaní stavby bolo zachovať „zmysel pre miesto“, ktoré by malo byť inšpirované predovšetkým obstarávateľom, respektíve majiteľom domu. Elegantná, jednoduchá, minimalistická stavba s maximálnym užívateľským komfortom prináša príjemné spolužitie s okolitou prírodou v modernom štýle.

nielen exteriéru, ale aj interiéru dominuje drevonielen exteriéru, ale aj interiéru dominuje drevo
drevo, ako stavebný materiál je vidieť na každom centimetridrevo, ako stavebný materiál je vidieť na každom centimetri
fascinujúci pohľadfascinujúci pohľad
v jednoduchosti je krásav jednoduchosti je krása

Zdroj: http://mayflo.com/…gn-ideas.htm

Článok Moderné domy z dreva bol publikovaný 26. dubna 2013 v 16.15 v rubrike Dom. Autorom článku je Ing. Šárka Jalčová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...