Detské izby s nádychom cool designu

Tagy:  detská izba, detské izby, izbička, zariaďujeme detskú izbu, deti, izbička pre deti, nábytok, nábytok do detskej izby

Sponzorované odkazy:

Detské izby s nádychom cool designu

Detská izba alebo miestnosť, ktorá by mala rovnomerne rásť s vekom dieťaťa, mala by byť prakticky aj dizajnovo úmerná potrebám dieťaťa. Nie vždy sa však hľadí na estetickú stránku, v niektorých prípadoch chýba fantázia, v iných financie. A tak si poďme ukázať, ako jednoducho a finančne nenáročne možno premeniť detskú izbu.

Krásna detská izba je snom každého dieťaťa, navyše vtedy, ak v ňom nájde všetko potrebné nielen na hranie, ale aj iným činnostiam (učenie, spanie, zábava, povinnosti). Detská izba by mala byť miestom, v ktorej bude dieťa spokojné a šťastné. Okrem toho by priestor detskej izby mal poslúžiť ako relaxačná a odpočinková časť, študovňa, herňa.

Podľa psychologického hľadiska by mala byť izba prispôsobená štýlu pohlavia dieťaťa, pre dievčatká, pre chlapčekov alebo neutrálne (pokiaľ budú izbu obývať súrodenci rôzneho pohlavia). Vybavenosť izby je do určitej miery závislá na farebných motívoch, obrázkoch a použitých farbách zariaďovacích predmetov. V prípade, že izbu bude obývať sestrička s bračekom, je z hľadiska psychologického najlepšou možnou farbou farba zelená. V obklopení tejto farby sa dokáže dieťa viac sústrediť, je aktívne a spokojné.

Ružová farba je nadčasový motív pre vybavenie diečenskej izbičky, pretože ružová farba je symbolom nehy a detskosti. Táto farba je tiež spojená s rozprávkovými príbehmi princezien alebo Barbie a takmer každé dievčatko sníva o pôvabnom ružovom zámku – teda v tomto prípade izbičke. Ružová farba sa veľmi dobre kombinuje s farbou bielou alebo svetlo zelenou.

Modrá, zelená, žltá, hnedá a červená, to sú farby, ktoré sú vhodné pre izby chlapcov. Všetky tieto farby sú jasné, dokážu navodiť kreatívnu náladu a sústredenosť. Pri výbere nábytku dajme prednosť skôr stránke ergonomickej a praktickej, pred stránkou dizajnovou.

Nápomocné by vám mohli byť aj naše inšpirujúce fotografie, podľa ktorých si možno urobiť jasnú predstavu o tom, čo sa deťom páči.

Nápady na zariadenie detskej izby pre dievčatká:

Zariaďujeme detskú izbu pre chlapčekov:

Farby neutrálne – kombinovaná izba (chlapček + dievčatko):

Zdroj: http://www.digsdigs.com/…room-designs

Článok Detské izby s nádychom cool designu bol publikovaný 1. ledna 2013 v 08.00 v rubrike Nábytok. Autorom článku je Ing. Šárka Jalčová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...