Domáci maznáčik môže zdobiť interiér

Tagy:  ozdoba, interiér, dekorácie, maznáčikovia, terárium, akvárium, klietka, domáce zvieratá, rybičky, papagáje

Sponzorované odkazy:

Domáci maznáčik môže zdobiť interiér

Hoci nie každé domáce zvieratko je maznáčik, existujú zvieratá ktoré sú doslova ozdobou interiéru. Reč nie je o psoch, mačkách ani pomerne často chovaných škrečkoch či zajačikoch, ale o menej typických, o to krajších živočíchoch. Dajte si záležať na vytvorení príbytku pre zvieratko a získajte pútavý prvok vášho interiéru.

Akvárium s rybičkami

Asi najklasickejším zvieraťom, ktorý interiér ozdobí, je farebná rybička v krásnom čistom akváriu. Akvaristika je hobby, ktorým žije veľa ľudí a ich výsledky sú fantastické. Akvárium akejkoľvek veľkosti môže byť prekrásnym doplnkom a pozorovanie rybičiek je upokojujúce. Starostlivosť o niektoré druhy rybičiek nie je príliš náročné a zvládne ju takmer každý. Vybavenie akvária však nemusí byť úplne lacnou záležitosťou. Závisí to od veľkosti akvária, na jeho technickom vybavení aj na samotných rybičkách. Výsledky však stoja za to. Čisté morské akvárium s kameňmi a farebnými rybkami je neuveriteľne krásnym obrazom.

Terárijné plazy

V teráriu chované plazy sú pomerne netradičné a veľmi zaujímavé. Plazy sú ideálne pre ľudí s alergiou, ktorí chcú prežívať radosť so svojím zvieraťom. Niektoré druhy jašterov sú pomerne ľahko skrotiteľné a môže sa z nich časom stať plnohodnotný domáci maznáčik, nie len ozdoba v teráriu. Avšak aj ako ozdoba sa môžu skvele uplatniť. Druhy púštnych jašterov, ako niektorí scinkovia či agamy vyžadujú terárium s piesčitým substrátom, plochým kameňom, na ktorý si pohodlne ľahnú a potrebujú aj mnoho svetla a tepla. Takéto terárium je vždy bohato osvetlené a priestor prežiari. U jašterov či hadov z prostredia pralesov sa môžeme vyblázniť pri inštalácii konárov, samorastov a živých rastlín. O každé zviera je však potrebné sa starať aby bolo zdravé a spokojné. Ak zvládnete aj to, získate oveľa viac ako len pekný bytový doplnok.

Papagáj či andulka?

Klietka s papagájom oživí interiér nielen po estetickej stránke. Niektoré papagáje sú veľmi urozprávané a zažije sa s nimi veľká sranda. Malé farebné spevavé vtáčiky v klietke sú krásnym doplnkom aj do malých bytov a je s nimi vždy veselo. Klietka pre veľkého papagája zaberie viac miesta a stojí väčšie finančné náklady ale radosť zo živého tvora je na nezaplatenie.

Starodávna klietka pre operencov, autor: AlexanderpfStarodávna klietka pre operencov, autor: Alexanderpf

Trocha exotiky

Sú ešte netradičnejší domáci maznáčikovia ako vyššie vymenovaní. Nie každému sa síce pavúky či iný hmyz páči, za hrubou stenou terária je to však predsa len niečo iné. Pavúk vtáčkár (Mygalomorphae) potrebuje pomerne malý priestor a jeho terárium sa preto vojde prakticky na akúkoľvek poličku. Pakobylky a strašilky vyzerajú o poznanie lepšie a na pozorovanie sú veľmi zvláštnymi tvormi. Ich chov je nenáročný a prilákajú pozornosť každej návštevy.

Aj žabka môže ozvláštniť interiér, autor: BONGURIAj žabka môže ozvláštniť interiér, autor: BONGURI

Článok Domáci maznáčik môže zdobiť interiér bol publikovaný 14. srpna 2013 v 15.30 v rubrike Doplnky. Autorom článku je Šárka Rychtářová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...