Masív je stále in

Tagy:  masív, nábytok, drevo, kúpeľňa, posteľ, komoda, police, kuchyňa, stôl, stoličky

Sponzorované odkazy:

Masív je stále in

Masív si prešiel érami slávy i zatratenia. V posledných rokoch ale získava novú tvár, lepšie povedané mnoho rôznych, rozmanitých tvárí. Po prečítaní tohto článku možno zistíte, že aj pre vás je tým pravým, že práve niečo z masívu vo vašom domove chýba.

Predstavenie masívu

Pod pojmom masív si takmer každý predstaví typické tvary nábytku vyrobeného zvyčajne zo smrekového, borovicového alebo dubového dreva, takého nábytku, ktorý si len ťažko dokážeme predstaviť v modernom interiéri. Hodil by sa skôr na chatu alebo chalupu.

V posledných rokoch sa ale nábytok z masívu premenil a získal podstatne príťažlivejšiu podobu. Prednosti dreva sú teraz plne využité. Veľkou výhodou je jeho odolnosť. Oproti klasickému drevotieskovému nábytku má oveľa väčšiu životnosť, nehrozí olupovaniu, praskaniu, sú tu plne využité kvality každého konkrétneho typu dreva. Výrobky z masívu sa vyskytujú v rôznych farebných variantoch, mnoho z nich využíva prírodnú farbu, iné sú ešte povrchovo upravované. Veľmi ľahko tak môže byť k dostaniu v moderných tmavých odtieňoch alebo naopak vo svetlom voskovanom dreve. Drevo je na dotyk oveľa príjemnejšie a chýba pre drevotriesku typický plastový vzhľad.

Autor: nabytek-prodej.czAutor: nabytek-prodej.cz

Masív všade, kam sa pozrieme

Z masívu sa už vyrába snáď čokoľvek. Vybaviť si ním môžeme nielen klasicky jedáleň, ale tiež napríklad spálňu či kúpeľňu. Využiteľný a veľmi efektný je aj napríklad na terase či v altánku. Spojenie s prírodou je potom dokonalé.

Spálne z masívu

Spálňa je skvelým miestom, kam nábytok z masívu zaradiť. Bude tu pôsobiť veľmi príjemne, bude z neho vyžarovať teplo, keď bude treba, naopak, o horúcich ránách oceníme štruktúru povrchu a absenciu lepivosti, s ktorou sa často stretávame u drevotrieskových výrobkov.

masívu si môžeme kúpiť nielen klasicky posteľ a komody, ale tiež regáliky, toaletky alebo ďalší drobný nábytok. Z hľadiska dizajnu môžeme voliť medzi mnohými štýlmi, od minimalistického po robustné a výrazné kusy.

Celá v masíve, autor: internetovy-obchod-nabytek.czCelá v masíve, autor: internetovy-obchod-nabytek.cz

Aj v kuchyni nájde uplatnenie

Masív vykúzli z kuchyne veľmi príjemnú časť bytu. Vynikne tu jeho štruktúra a uplatní sa výborná tvarovateľnosť. Možno z neho vykúzliť celú radu doplnkov, ktoré zvýšia úžitkovú hodnotu celej kuchynskej zostavy. Samozrejmosťou je možnosť zladiť kuchynskú linku s jedálenskou časťou.

Autor: nabytek-kejik.czAutor: nabytek-kejik.cz

Novo aj do kúpeľne

Nie je tomu tak dávno, čo by takmer nikoho nenapadlo robiť nábytok z masívu aj do kúpeľne. Nie je ale dôvod, prečo kúpeľňu vynechať, naopak. Ak je drevo dobre ošetrené, je pre kúpeľňu ideálne. Veľmi ťažko totiž bude na vlhkosť reagovať lúpaním či inými zmenami, ktoré sú typické pre drevotriesku.

Autor: nabyteksenov.czAutor: nabyteksenov.cz

Článok Masív je stále in bol publikovaný 28. srpna 2013 v 15.45 v rubrike Nábytok. Autorom článku je Šárka Rychtářová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...