Moderné a kreatívne vázy od Aniky Engelbrecht

Tagy:  swell vases, váza, vázy, atypické vázy, Anika Engelbrecht, doplnky, dekorácie, kvetinové vázy

Sponzorované odkazy:

Moderné a kreatívne vázy od Aniky Engelbrecht

Vázy predstavujú vkusný interiérový doplnok každého domu či bytu, ktoré vedľa funkcie praktickej tvoria aj funkciu esteticky dizajnovú. Najrôznejšie druhy váz vlastní takmer každá domácnosť, môžu to byť vázy z plastu, keramiky, skla, prútia alebo nerezovej ocele.

Vázy Swell, od kreatívnej dizajnérky Anika Engelbrecht, vynikajú predovšetkým svojou atypickou podobou, ktorá kombinuje dva rôzne odlišné prvky. K tomu, aby váza spĺňala svoju hlavnú funkciu, teda aby slúžila ako nádoba na kvety, je nutné použiť obidva materiály. Jedným z materiálov je klasický porcelán či sadra, avšak tým druhým materiálom je guma v podobe klasického nafukovacieho balónika.

Celý komplet funguje tak, že sa balónik vloží do keramického obalu a naplní sa vodou. Samy o sebe, teda bez balónika, by vázy neboli schopné v sebe udržať vodu, tú drží balónik, ktorý s obsahom vody zväčší svoj objem. Diery vo váze slúžia k tomu, aby nimi, po naplnení vodou, prestupoval farebný balónik a tvoril tak exkluzívne efekty.

Kolekcia váz od Aniky Engelbrecht sa skladá z piatich váz rôznych veľkostí a tvarov. Každá perforovaná váza je navrhnutá tak, aby efekt gumových balónikov dokázal vyniknúť čo najlepšie. Výsledkom sú biele vázy s červenými, zelenými alebo modrými balónovými efektmi.

bez balónikov to nepôjdebez balónikov to nepôjde
originálne riešenieoriginálne riešenie
vkusné a invkusné a in
originálne riešenie pre každý interiéroriginálne riešenie pre každý interiér

Zdroj: http://design-milk.com/swell-vases

Článok Moderné a kreatívne vázy od Aniky Engelbrecht bol publikovaný 29. srpna 2013 v 15.45 v rubrike Doplnky. Autorom článku je Ing. Šárka Jalčová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...