Vankúše do každej miestnosti

Tagy:  vankúš, vankúše, podsedák, pohodlie, pamäťová pena

Sponzorované odkazy:

Vankúše do každej miestnosti

Vankúše sú skvelým bytovým doplnkom, ktorý poslúži v mnohých ohľadoch. Zaujmú svojou estetickou stránkou, je možné ich využiť ako podsedáky na stoličke, zaistia nám väčšie pohodlie pri sedení v kresle a v neposlednom rade nám prinesú dlhý pokojný spánok a svieže vstávanie.

Využitie v obývacej izbe

K čomu vankúšiky poslúžia v obývacej izbe je zrejme jasné. Ide predovšetkým o príjemný doplnok k sedačke či kreslám. Vankúšiky tak byt spríjemnia a zásadným spôsobom tiež ovplyvnia pohodlie. Ideálne je zaobstarať radšej o niekoľko vankúšikov navyše, aby potom boli vždy k dispozícii a aj naši hostia si mohli dopriať pohodlie. Je niekoľko štandardných veľkostí vankúšov, ďalšou záležitosťou je ich výplň. Pri výbere vankúšikov narazíme na poťahy najrôznejších farieb a materiálov a s veľmi rozdielnymi motívmi. Skvelé je, že vďaka vankúšikom sa dá tiež skvele farebne zjednotiť interiér. Farbu vankúšov je dobré vybrať tak, aby sa hodila k záclonám či závesom, obrusu, či kobercu. Na dotyk veľmi príjemné sú mäkké plyšové vankúše či vankúše z materiálu napodobňujúce kožu. Kto rád experimentuje alebo by chcel vybaviť do neutrálnych tónov ladenú obývaciu izba niečím zaujímavým, môže si zaobstarať výrazné farebné napríklad bodkované vankúše. Tie zaujmú každého, kto do izby vstúpi.

Autor: Spin SpinAutor: Spin Spin

Vankúše v detskej izbe

Okrem toho, že vankúše patria do postele, dajú sa využiť aj inak. Pre deti sa hodia jemné mäkké farebné vankúšiky s rozprávkovými motívmi. Väčšie vankúše možno umiestniť do kútika, kde sa deti hrajú, zaobstarať sa dajú aj špeciálne sedacie vaky či vankúše. Pre deti ide o veľmi príjemnú alternatívu na sedenie, pričom sa môžu zároveň hrať na zemi či pracovať u nižšieho stolíka. Ak sa navyše zíde v izbe väčší počet kamarátov, nie je počet miest na sedenie obmedzený tak, ako by bol, keby muselo mať každé dieťa stoličku.

Základ pre každú spálňu

Mnoho z nás by sa bez vankúša vôbec nevyspalo. Je faktom že niektorí ľudia naopak preferujú spánok na matraci bez vankúša. Každý to v tomto smere máme trošku inak a preto by sme sa mali riadiť svojimi osobnými nárokmi. Nie je nič horšie, ako pocit rozlámanosti či zatuhnutý krk, ktorý nepovolí od rána do večera. Mnoho ľudí si chváli špeciálne tvarovaný vankúš z pamäťovej peny, ktorý by mal chrbtici umožniť spánok v úplne ideálnej polohe. Tým by mal zabrániť všetkým bolestiam spojeným so spaním v zlých polohách a na zlých vankúšoch. Navyše aj spálňu možno vďaka vankúšom doplniť o zaujímavé prvky. Veľkosti vankúšov sú v tomto prípade ďaleko rozmanitejšie.

Článok Vankúše do každej miestnosti bol publikovaný 31. srpna 2013 v 07.00 v rubrike Doplnky. Autorom článku je Šárka Rychtářová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...