Asambláže v interiéri - nevšedný originál

Tagy:  obrázok, obrázky, dekorácie, dekorácie interiéru, asambláže, ručné práce, maľovanie, výtvarná činnosť, výtvarné dielo, pracovný postup asambláže, výzdoba, obrázok, obraz, 3D obrázok

Sponzorované odkazy:

Asambláže v interiéri - nevšedný originál

Hovorí sa, že interiér odráža našu jedinečnosť, snažíme sa ho vždy zdobiť podľa vlastného vkusu, popr. podľa fotografií uverejnených v časopisoch.

Niekedy stačí veľmi malý nápad a počas chvíľky sa náš interiér môže zaujímavo premeniť v originálne zdobený priestor. Netradičná, avšak veľmi vkusná dekorácia sú originálne obrázky, ktoré patria do kategórie asambláží.

Asambláž je výtvarné dielo vytvorené spojením rôznych predmetov a materiálov v trojrozmernej obdobe koláže. Obrázok vystupuje z plochy, dáva nám nevídaný pohľad a dokáže na prvý pohľad zaujať.

Podľa zamerania môžeme obrázky použiť v rámci celého interiéru, a to predovšetkým v obývacej izbe, spálni, detskej izbe. Pri výzdobe by sme nemali zabudnúť ani kúpeľňu či chodbu, ktoré touto vkusnou dekoráciou razom ožijú.

Podľa štýlu a farebnej zladenosti miestnosti môžeme ladiť aj dekorácie v obrázku. Nemusíme zostať len pri jednej asambláži, veľmi jednoducho a zaujímavo je možné vytvoriť kompaktnú sériu na navodenie jedinečnej atmosféry interiéru.

Rozmanitú ponuku asambláží nájdeme na adrese: http://www.fler.cz/lendule

Reportáž výroby asambláží autorky:

Mini reportáž postupu a fotogalérie jednej z ponúkaných asambláží zo série BIELIZEŇ „Predtým sa pralo na valche.“

Na vytvorenie obrázku potrebujeme drevený rámik 10 cm x 15 cm, plátno podobnej veľkosti, štetce, farby na textil, látku na bielizeň, povrázok, malé štipce, vyrezané drevené koryto, valchu z vlnkového papiera a lepiacu pištoľ.

Z látky si nastriháme a ušijeme malé utierky a dečky, prípadne aj iné bytové textílie. Na plátno namaľujeme krajinu alebo motív, ktorý sa nám páči a necháme zaschnúť. Neskôr ho pripevníme na rámček. Lepiacou pištoľkou pripevníme do rámčeka už vytvorené drevené koryto s valchou (rumpelom) a bielizeň šnúru. Látkové utierky a deky pripevníme štipcami ku šnúre a nakoniec naaranžujeme a pripevníme zvyšné dečky ku korytu s valchou (rumpelom).

fotogaléria pracovného postupufotogaléria pracovného postupu
kolekcia asamblážíkolekcia asambláží

zdroj a foto: http://www.fler.cz/lendule

Článok Asambláže v interiéri - nevšedný originál bol publikovaný 24. září 2013 v 07.00 v rubrike Doplnky. Autorom článku je Ing. Šárka Jalčová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...