Výroba jesennej dekorácie je hračkou

Tagy:  jeseň, ozdoba, farby, tekvica, prírodniny, kvety, veniec, dekorácie

Sponzorované odkazy:

Výroba jesennej dekorácie je hračkou

Vyzdobiť si dom či záhradu a naplniť priestor jesennou atmosférou nie je nijako zložité. Ba naopak, dokonca jednoduchšie, než sa zdá. Stačí mať nápad alebo trochu inšpirácie a parádna dekorácia bude na svete.

Využite dary prírody

Využiť pri výrobe jesennej dekorácie prírodniny je veľmi chytré. Napríklad tekvica k jeseni jednoducho patrí a to nielen na známy americký sviatok Halloween. Ozdobné tekvice netradičných farieb, tvarov a rôznych veľkostí, ale aj tie klasické oranžové vyzerajú na záhrade aj v byte báječne. Zelené, biele, žlté či oranžové, fľakaté či melírované, všetky tekvice skvele vyniknú či už samostatne, alebo spolu. Môžeme ich naaranžovať na terasu, na okno, či na košíček, ktorý umiestnime na polici či do stredu konferenčného stola. Možností je skrátka neúrekom. Skvelá myšlienka je tiež doplniť tekvicu kvetinami či listami. Hra farieb je naozaj prekrásna. Takáto dekorácia nestojí veľa peňazí a už vôbec nie práce, pretože je hotová vskutku v okamihu.

Inšpirujte sa farbami prírody, autor: Arkansas ShutterBugInšpirujte sa farbami prírody, autor: Arkansas ShutterBug

Niekedy stačia dobré aranžmány

Na dokonalú dekoráciu nie je vždy nutné nakupovať početné zbytočnosti. Na jeseň si pokojne vystačíme s tým, čo sa v záhradke urodí. Ak ju nemáme, potom sa môžeme obrátiť na známych, kvetinárstvo či obchody so zeleninou. Ozdobné tekvice tam určite zoženieme. Jeseň je spojená s veselými farbami a tie nájdeme tiež napríklad na sušenom kukuričnom klase, ale aj kdekoľvek inde. Pri aranžmán sa uplatnia najrôznejšie kvety a to či sušené alebo živé postavené do vázy. Tekvicu a kukuričné ​​klasy môžeme naaranžovať do košíčka či na podnos, najlepšie z prírodného materiálu. Pletená slamienka sa zdá byť tým pravým.

Využite plody na dekoráciu, autor: rfduckVyužite plody na dekoráciu, autor: rfduck

Tekvica a kvety

Aranžmán je možné nechať aj vonku, veľmi jednoduchou variantou, ako vniesť do záhrady trochu jesennej nálady je umiestniť niekoľko malých tekvíc do kvetináčov s kvetmi. Možno ich položiť aj voľne na zem či s nimi vymyslieť závesnú dekoráciu. Tekvice robia skvelý dojem a pomerne dlho vydržia vo svojej krásnej sviežej podobe.

Jednoduché ale pôsobivé spojenie, autor: Lori L. StalteriJednoduché ale pôsobivé spojenie, autor: Lori L. Stalteri

Bohato zdobené vence

Trochu viac práce nás bude stáť výroba zdobeného venca z prírodnín. Hotový korpus stačí zabaliť do vetvičiek a potom už len podľa chuti a nálady zdobiť šiškami, sušenými kvetmi, gaštanmi a mnohým ďalším. K ruke nám môže prísť takmer akákoľvek z prírodnín a využiť môžeme aj mašličiek a rôznych iných ozdobných prvkov. Na veniec môže skrátka prísť, čokoľvek čo nás napadne. Hotovú dekoráciu potom možno zavesiť na dvere či na stenu či ju jednoducho položiť na stôl alebo do vitrínky.

Veniec s jesennými plodmi, autor: http://www.fler.cz/salviaVeniec s jesennými plodmi, autor: http://www.fler.cz/salvia

Článok Výroba jesennej dekorácie je hračkou bol publikovaný 15. ledna 2013 v 09.30 v rubrike Doplnky. Autorom článku je Šárka Rychtářová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...