Dlaždice a dlaždičky, ktoré frčia

Tagy:  kúpeľňa, dlažba, dlaždička, dlaždice, obklady, podlaha, krytina, kuchyňa, chodba, hala

Sponzorované odkazy:

Dlaždice a dlaždičky, ktoré frčia

Už sa vám niekedy stalo, že ste obdivovali krásu drevených parkiet a potom ste boli vyvedení z omylu? Zahliadli ste perfektne opracovaný kameň na kúpeľňových stenách? Potom ste sa stretli s novými trendmi, produktami návrhárskych dielní.

Večnosť istá

Dlaždice, dlaždičky aj podlahová dlažba je niečo, čo z našich domovov len ťažko zmizne. Naviac ich skôr oceňované kvality sú dnes ešte posilňované modernými výrobnými technológiami, čerešničkou na torte je potom ich design. Ide o niečo, čo je odskúšané generáciami a na čo nedajú bytoví dizajnéri dopustiť.

Farby, veselosť a hravosť

Naše interiéry sa stávajú veselšími. Farby do nich proste patria a návrhári obkladov a dlažieb to veľmi dobre vedia. Dobre zvolená farebná kombinácia nás doslova prebudí k životu. Trebárs kúpeľňa je výborným miestom, kde silu farieb možno využiť. Nie je nič lepšie, ako naštartovať deň plný energie v kúpeľni s pozitívne ladenými obkladmi.

Farebné obklady a dlažba sú tiež výborne využiteľné v moderných interiéroch. Napríklad veľkoformátové červené a biele dlaždice nemajú chybu.

Výrazná červená vo veľkom formáte, autor: Koupelny-obselka.czVýrazná červená vo veľkom formáte, autor: Koupelny-obselka.cz

Drevené dezény

Drevo je veľmi obľúbený materiál, jeho využitie má však isté obmedzenia. Jeho zaťažiteľnosť je limitovaná, naviac použitie v priestoroch s vysokou vlhkosťou nie je jednoduché. V kúpeľniach sa preto s drevom stretávame ojedinele, zvyčajne iba v podobe doplnkov a ďalších drobností. To je ale veľká škoda, pretože drevo prepožičiava priestoru teplo, príjemnú, domácu atmosféru.

Obklady a dlažba s dezénom dreva sú skvelou možnosťou, ako využiť krásu dreva a zároveň sa vyhnúť ťažkej údržbe. Na trhu je ohromné ​​množstvo variantov, každý má možnosť si vybrať práve to jeho „drevo“.

„Drevená“ podlaha, autor: Koupelny-obselka.cz„Drevená“ podlaha, autor: Koupelny-obselka.cz

Umelý kameň

Ďalším prírodným materiálom obľúbeným pre jeho vzhľad je kameň. Aj ten môžeme nahradiť obkladmi a dlažbou v rovnakom dezéne. Výhody to prináša podobné ako u dreva. Často býva navyše ušetrená práca a peniaze.

Ďalšie prírodné motívy

Príroda je bezodnou studnicou inšpirácie. Dizajnéri sa na ňu preto stále obracajú a čerpajú z nej nápady pre nové návrhy dlaždíc. Nájdeme tak na nich ako zvieracie motívy, tak vzory inšpirované v ríši rastlín.

Prírodou inšpirované dezény, autor: Koupelny-obselka.czPrírodou inšpirované dezény, autor: Koupelny-obselka.cz

Veľký formát je v kurze

Veľkú obľubu si získali veľkoformátové obklady a dlažby. Dobre korešpondujú s novými trendami, navyše vyzerajú skvele, dobre sú na tom aj s údržbou. Minimum škár poteší nejednu gazdinku. Vo veľkých formátoch sú k dostaniu všetky typy dlažby i obkladov.

Veľkoformátové obklady, autor: Koupelny-obselka.czVeľkoformátové obklady, autor: Koupelny-obselka.cz

Článok Dlaždice a dlaždičky, ktoré frčia bol publikovaný 19. ledna 2013 v 06.00 v rubrike Dom. Autorom článku je Šárka Rychtářová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...