Obklady do kúpeľne dodávajú priestoru glanc

Tagy:  obklady, atypické obklady, kúpeľňové obklady, obklady do kúpeľní, dlaždice

Sponzorované odkazy:

Obklady do kúpeľne dodávajú priestoru glanc

Kúpeľňové obklady, vďaka svojej rozmanitej ponuke, nespĺňajú len stránku praktickú, ale aj esteticky dizajnovú. Na našom trhu existuje natoľko pestrá ponuka obkladov, ktorá nám umožní vykonať rôzne farebné kombinácie, z ktorých môžeme obliecť kúpeľňu do luxusného kabátu. Vedľa klasických obkladov, teda dlaždičiek, môžeme vyberať z celej rady doplnkového obkladového sortimentu, ktorými sú listely, bombáty, prechodové lišty alebo dizajnovo vzorované dlaždice.

na našom trhu môžeme vyberať z neprebernej škály kúpeľňových obkladovna našom trhu môžeme vyberať z neprebernej škály kúpeľňových obkladov

Podľa čoho vyberať?

Vhodnosť farebného a aplikačného zloženia kúpeľňových obkladov závisí predovšetkým na priestorovom riešení miestnosti. Ak kúpeľňa disponuje dostatočným denným svetlom môžeme experimentovať a vyberať obklady tmavších farieb vo veľkoformátovom prevedení. Hoci sú veľkoformátové obklady práve v kurze, nie do každej kúpeľne sú vhodné. Použiť ich môžeme do kúpeľní priestranných, pretože aj svetlejšie veľkoformátové obklady opticky uberajú na priestore. Naopak v menších kúpeľniach dajme prednosť obkladom svetlejším, štandardných rozmerov, ktoré opticky priestor zväčšia.

Farebné prevedenie a kombinácie odtieňa je nutné prispôsobiť ostatnému kúpeľňovému nábytku, textíliám a doplnkom. Farebne by nám mali obklady do kúpeľne ladiť s uterákmi, osuškami, vaňovými či sprchovými predložkami.

trendom je jednoduchosť, a to ako štýlovo, tak aj farebnetrendom je jednoduchosť, a to ako štýlovo, tak aj farebne

Aký dizajn je trendy?

In sú jednofarebné kúpeľňové obklady, doplnené výrazným kvetinovým priečnym alebo pozdĺžnym pásom. Exkluzívne vyzerajú obklady prírodných odtieňov, vo farbe vanilkovej, smotanovej, jemne čokoládovej alebo pastelové odtiene, ktoré možno kombinovať s tmavším nábytkom a doplnkami všetkých farebných prevedení.

Interiérovému dizajnu kúpeľní dominujú kvety, ktorých veľkosť a výrazné farebné zloženie zaplní určitú priestorovú časť steny. Veľké motívy kvetín však môžeme použiť len do priestranných kúpeľní, v ktorých vyniknú. Výrazné motívy je tiež vhodné používať do priestranných kúpeľní, čím dosiahneme harmonického rozčlenenia väčšej plochy steny alebo zvýrazníme určité časti kúpeľne.

Do menších priestorov voľme kvety drobnejších rozmerov, ktoré opticky nezaťažia priestor a naopak pri prvom pohľade upútajú pozornosť. Farebne i veľkostne výrazné motívy pôsobia v malých priestoroch stiesňujúcim dojmom a narúšajú kompletné vybavenie kúpeľne a jej kompatibilitu. V menších kúpeľniach vyniknú motívy drobného kvetenstva, farebné rozkvitnuté kvietky, vysoké bambusy alebo len listely s výraznejším kvetinovým vzorom.

Obľúbeným motívom väčšiny zákazníkov sú jemné, maximálne dvojfarebné prúžky, ktoré opticky vystupujú z dlaždice alebo sú naopak do dlaždice vyryté. Z jemne dizajnovej prúžkovej série môžeme obložiť celý priestor kúpeľne alebo ich použiť iba na zvýraznenie určitých priestorovo nevýrazných častí. Ak sa rozhodneme pre prvú variantu obloženia, je dôležité správne zvoliť dlažbu, ktorá by mala byť jednofarebná, vo veľmi svetlých odtieňoch a nemala by obsahovať farbu, ktorá je súčasťou obkladov.

kombinácia čiernej s bielou bola, je a bude noblesná, elegantná a stále trendykombinácia čiernej s bielou bola, je a bude noblesná, elegantná a stále trendy

Článok Obklady do kúpeľne dodávajú priestoru glanc bol publikovaný 13. března 2013 v 07.30 v rubrike Doplnky. Autorom článku je Ing. Šárka Jalčová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...