Na každý stôl patrí drevená miska

Tagy:  miska, misa, misky, riad, riad do kuchyne, kuchynský riad, drevo, z dreva, drevená misa, drevená miska, miska z dreva, stolovanie, dekorácie, dekoračná miska, dekoračná misa

Sponzorované odkazy:

Na každý stôl patrí drevená miska

Dizajnový riad nemusí byť iba z inovačných a novších materiálov, estetickú stránku dokonale ponúkne aj najstarší výrobný materiál, ktorým je drevo.

Originálne tvary, jedinečná atmosféra, ekologický produkt a prenádherná vôňa – to je len minimum z výpočtu charakteristík drevených misiek z obchodu, ktorý nájdete na tejto adrese: http://www.fler.cz/hand64

Každá miska je vďaka remeselnému – ručnému spracovaniu absolútny originál, nenájdete druhú misku rovnakého tvaru, rovnakej totožnosti. Misky z dielne Hand64 nie sú iba dekoračné, sú aj plne funkčné, ktoré slúžia pre servírovanie, stolovanie.

Rozmanitý výrobný materiál ponúka plejádu najrôznejších vzorov, štruktúr dreva a samozrejme farebných odtieňov. Dekoračná rezba prispieva k estetickej stránke, avšak aj bez nej nestrácajú misy a misky svoj ​​prenádherný význam.

Výrobný postup alebo ukážka toho, ako misky vznikajú:

1. Najdôležitejší je výber a príprava materiálu – drevo so zvláštnou štruktúrou, farbou či aromatickou vôňou. V priebehu uskladnenia drevo schne, mení sa a rovnako tak sa menia aj myšlienky autora… nakoniec vznikne úplne iná miska, než ktorá vzniknúť mala.

2. Rezať do mokrého dreva sa niekedy oplatí, ale má to samozrejme aj záporné stránky. Drevo je pri obrábaní veľmi prívetivé a poddajné, avšak mnohokrát sa stane, že praskne.

3. Keď nepraskne krásne sa zvlní.

4. Vybraný kus dreva sa odreže na pásovej píle alebo pomocou priamočiarky v požadovanom tva­re.

5. Ďalej nasleduje sústruženie vonkajšej strany.

6. Rezanie a točenie dreva dodáva určitú podobu.

7. Točením a brúsením a začnú vypadávať krásne kúsky.

zdroj a foto: http://www.fler.cz/hand64

Článok Na každý stôl patrí drevená miska bol publikovaný 14. listopadu 2013 v 06.30 v rubrike Doplnky. Autorom článku je Ing. Šárka Jalčová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...