Krásna obývačka za pár eur

Tagy:  obývacia izba, zariadenie, interiér, nábytok, pohovka, nakupovanie

Sponzorované odkazy:

Krásna obývačka za pár eur

Každý z nás si želá bývať v krásnom byte či dome a vlastniť luxusné zariadenie, ktoré presne zodpovedá jeho požiadavkám. Avšak nie všetci zarábajú také peniaze, aby si prepych mohli dovoliť. Našťastie existuje nespočetné množstvo variantov, ako si svoje bývanie zariadiť k obrazu svojmu a pritom neminúť všetky úspory a ešte si našetriť na letnú dovolenku. Nechajte sa inšpirovať jednoduchými typmi, ako mať za pár korún krásnu obývaciu izbu.

Nábytok z druhej ruky

Pravdepodobne najnákladnejším vybavením je vždy nábytok a čo sa obývačky týka, je to predovšetkým sedacia súprava, knižnica či obývacia stena. Keď si všetky položky a ich ceny spočítate, razom sa dostanete na pekne vysokú sumu. Chcete mať kompletne zariadenú obývačku ihneď a napriek tomu si nemôžete dovoliť úplne nové kúsky? Potom sa vydajte do najrôznejších bazárov či antikvariátov, kde objavíte neuveriteľne originálne a zachovalé kúsky, ktoré vás vyjdú na skvelé ceny a ako bonus získate unikátny kus nábytku, ktorý budete mať iba vy.

Zamierte do najbližšieho bazáru, autor: thewestbayclubZamierte do najbližšieho bazáru, autor: thewestbayclub

„Home made“ dekorácie

Iba nábytok v obývacej izbe rozhodne nestačí, pretože interiér dotvárajú doplnky a najrôznejšie dekorácie. Aby bola vaša obývačka kompletná a funkčná, potrebujete samozrejme lampičku, nejaké tie police, knihy, stojan na časopisy, konferenčný stolík a kopu ďalších drobností. Vo finále teda zistíte, že ani bytové dekorácie nie sú zadarmo. Aby vaše steny nezízali prázdnotou, vytvorte si vlastné ozdoby napríklad v podobe ručne maľovaných obrázkov, fotografií či najrôznejších koláží z mušlí a kamienkov.

Vytvorte si vlastné dekorácie, autor: LuxuryColectionHotelsandResortsVytvorte si vlastné dekorácie, autor: LuxuryColectionHotelsandResorts

Výrazné prvky

Nezostalo vám, ako si zaobstarať obyčajnú sedaciu súpravu a jednoduchý montovaný nábytok, ktorý plánujete po čase vymeniť za niečo exkluzívnejšie? Potom pomocou prefíkaného triku s farbami odveďte pozornosť. Kúpte si dlhé závesy či záclony vo výrazných farbách, ktoré na seba strhnú všetku pozornosť a razom sa stanú ústredným prvkom miestnosti, ktorý len tak niekto neprehliadne. Rovnakú „fintu“ možno použiť napríklad pomocou vankúšikov, výrazného lustra, veľkého plagátu či pestrého koberca.

Stavte na výrazné farby, autor: InfowayLLCStavte na výrazné farby, autor: InfowayLLC

Článok Krásna obývačka za pár eur bol publikovaný 18. prosince 2013 v 07.45 v rubrike Nábytok, Dom, Byt a Doplnky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...