Praktickí pomocníci pre prípravu šalátov

Tagy:  pomocníci, šalát, príprava šalátov, varenie, kuchyňa, príbory, kliešte, nožnice, misky

Sponzorované odkazy:

Praktickí pomocníci pre prípravu šalátov

Jedlo a varenie všeobecne je veľmi dôležitou súčasťou našich životov a málokto môže s čistým svedomím povedať, že si nerád pochutí na niečom dobrom. Každý, kto vo svojej kuchyni strávi nejaký ten čas s prípravou domácich pokrmov, veľmi dobre vie, že si s klasickými príbormi a jednou panvičkou rozhodne nevystačí. Ak radi varíte a svojim najbližším často predkladáte kulinárske výtvory, mali by ste vlastniť praktické náčinie, ktoré vám prácu uľahčí.

Veľmi obľúbeným druhom pokrmov sa stali šaláty všetkého druhu. Jednak môžu byť ľahké a napriek tomu výdatné, preto slúžia ako ideálna večera a navyše existujú stovky variantov, ktoré spestria každý jedálniček. Buď si napríklad šalát s kuracím mäsom a vajcami môžete dopriať ako plnohodnotné jedlo na obed či večeru alebo možno zvoliť jednoduchší variant iba so zeleninou a ľahkou zálievkou, ktorá sa skvele hodí k hlavnému chodu a k mäsu. Vo fantázii sa medze rozhodne nekladú, ale čo vám pre rýchlejšiu a precíznejšiu úpravu nesmie chýbať, je multifunkčné náčinie.

Kliešte na listy

Práca s ľadovým, hlávkovým či rímskym šalátom nemusí byť vždy jednoduchá. Ak chcete, aby listy zostali vcelku, svieže a naoko vyzerali stále vábne, kúpte si tieto praktické nerezové kliešte, ktoré vám pomôžu jednak šalát preprať a predovšetkým vďaka nim hotový pokrm ľahko naservírujete.

Praktické kliešte na servírovanie, autor: zena.centrumPraktické kliešte na servírovanie, autor: zena.centrum

Multifunkčné nožnice

S týmito nožnicami ľahko naservírujete všetku zeleninu od ľadového šalátu, cez rukolu až po nakrájanú papriku, avšak rovnako dobre s nimi naložíte na taniere mäso, zemiaky alebo cestovinový šalát a vzhľadom k faktu, že sú z ľahkého plastu, môžu ich používať úplne bezpečne aj vaše deti.

Plastové nožnice na mäso i zeleninu, autor: eshop.tescomaPlastové nožnice na mäso i zeleninu, autor: eshop.tescoma

Krásne zdobenie

Ako sa hovorí, jeme aj očami a preto by pripravené a naservírované pokrmy mali pôsobiť esteticky vábne. Ak chcete vaše zeleninové a šalátové kreácie doviesť k dokonalosti, kúpte si tento štýlový ozdobovač, ktorý behom pár sekúnd elegantne nastrúha, skrášli a upraví zeleninu podľa vašej ľubovôle.

Originálny ozdobovač na zeleninu, autor: vykuptoOriginálny ozdobovač na zeleninu, autor: vykupto

Článok Praktickí pomocníci pre prípravu šalátov bol publikovaný 23. prosince 2013 v 07.00 v rubrike Doplnky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...