Počítačové stoly

Tagy:  pocitacove stoly rohové, pocitacove stoly z masívu, pocitacove stoly sklenene, pocitacove stoly na zákazku

Sponzorované odkazy:

Počítačové stoly

Praktické a estetické stolíky pre váš počítač

Mať doma počítač dnes nie je žiadnou vymoženosťou, ale úplnou samozrejmosťou. Výber vhodného PC s potrebným výkonom môžeme ponechať na predajcovi, ale vybrať si vyhovujúci počítačový stôl, ktorý bude nielen pekným zariadením nášho bytu, ale zároveň bude dostatočne praktický, to už je väčšinou na každom z nás.

Ak si teda budete chcieť stolík zaobstarať, môžete sa pozrieť na širokú ponuku na internete, ale oveľa rozumnejšie bude, keď si zájdete priamo do predajne a vyberiete si podľa vašich požiadaviek a podľa vášho vkusu. Dokonca si stolík môžete sami navrhnúť a nechať vyrobiť.

Ako vybrať ideálny počítačový stolík

Každý má iné požiadavky na to, ako by mal perfektný stôl vyzerať. Než sa ho vydáte kúpiť, ujasnite si niekoľko vecí. Hlavné je, vybrať si vhodné miesto, kde stôl umiestnime. Svetlo nesmie dopadať priamo, ale musíme ho rozptýliť, napríklad pomocou žalúzií alebo použitím závesu. Ďalšou nutnou záležitosťou je naša finančná situácia. Kvalitný stôl sa v dnešnej ponuke dá zohnať asi za 120 €. Ďalšia požiadavka by sa mala klásť na materiál. Počítačové stoly sa najčastejšie robia z drevotrieskových dosiek v prevedení napr.: jelša, buk, orech, javor, višňa … Môžete si kúpiť aj stôl zhotovený z masívneho dreva, ale nevýhodou môže byť vyššia cena a niekedy aj zvýšená hmotnosť produktu. Nemenej významné je vedieť, aké zariadenie máme v pláne na stôl umiestniť, pretože ak bude stolík malý, potom sa môže stať, že napríklad pre scanner alebo tlačiareň nám už jednoducho nezostane miesto. Zmerajte si veľkosť počítačovej skrine, aby ste sa potom nečudovali, že stôl vyzeral taký obrovský a zrazu vám nevzhľadne 10 cm počítačového boxu „vylieza von“. Nezabudnite ani na typ monitora (CRT, LCD) a na správnu výšku stola.

Druhy stolov

PC stolíky sa väčšinou vyhotovujú v jednoduchých variáciách. Obsahujú pár zásuviek, poličiek, výjazd pre klávesnicu, stojan na monitor, alebo aj na telefón. Niektoré stoly majú vyvŕtané vývody na káble. Nesmieme zabudnúť ani na pohodlnú stoličku, najlepšie na kolieskach, s opierkami, výškovo nastaviteľnú a pevnej konštrukcie.

počítačový stolík z drevotrieskypočítačový stolík z drevotriesky

zdroj obrázku: pocitacove-stoly.cz

Nepodceňujte záležitosť kúpu počítačového stola, keď sa unáhlite, potom zakaždým keď budete tráviť čas s vašim počítačom, budete ľutovať nerozvážneho výberu.

Článok Počítačové stoly bol publikovaný 4. února 2013 v 06.30 v rubrike Nábytok. Autorom článku je Muráriková Jana. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...