Bambusové drevo - hit poslednej sezóny

Tagy:  bambus, bambusové drevo podlahy, tapety, design, lamela, ekologický materiál

Sponzorované odkazy:

Bambusové drevo - hit poslednej sezóny

Bambus je veľmi obľúbený a moderný prírodný materiál.

Bambusové podlahy

Milovníci prírodných materiálov zaiste ocenia krásny vzhľad, rôzne odtiene a príjemnú chôdzu po bambusovej podlahe. V interiéri tento typ podláh vyniká najmä svojou nepravidelnou štruktúrou a farebnou škálou. Nielen že miestnosť bude vyzerať moderne, ale bambus navyše miestnosť príjemne preteplí. Úžasné mechanické vlastnosti má najmä lepené bambusové drevo, ktoré pripomína vlastnosti ocele. Čím to je? Bambus obsahuje vo svojich steblách kremík, a preto je vhodný do namáhavých priestorov, telocviční, kancelárií, zimných záhrad, ale aj napr. do bowlingových hál alebo krytých bazénov.

autor: LordToranautor: LordToran

Ekologický materiál

Bambus je odolný voči vplyvom prostredia a to ako slnečnému žiareniu, vode, mastnote, chemikáliám, ohňu, poškriabaniu a pod. Tento materiál je stálofarebný, vysoko tvrdý, a súčasne aj pružný. Jediná nevýhoda bambusu je ľahká náchylnosť napadnutia hmyzom a tiež napučaní vo vlhkom prostredí. Bambusové drevo sa musí lakovať až šesťnásobnou povrchovou úpravou.

Typy bambusových podláh

Bambusové podlahy sú k dostaniu v rôznych farbách a typu povrchu. Jednotlivé lamely sa lepia kvalitnými netoxickými lepidlami v troch vrstvách na suchý a rovný povrch – tzv. pero – drážka. Vybrať si môžete z rôznych vzorov, ktoré sú dané skladbou bambusových lamiel alebo vlákien. Dokonale vyzerajú horizontálne usporiadané lamely, ktoré zdokonalia pôvodnú kresbu materiálu. Vertikálne lamely naopak zdôraznia najmä rovnobežné línie. Ďalšími typmi a variantmi bambusových podláh sú mozaikové alebo mramorové štýly a pod.
K dostaniu sú ako prírodné odtiene, tak aj tmavé kávové typy. Na prianie klienta sa dajú farebne upraviť (namoriť).

autor: Collin Dunnautor: Collin Dunn

Bambusové tapety

Pripadajú vám vaše steny a tapety nudné? Už vás nebaví pozorovať holé a biele steny? Chcete váš interiér oživiť alebo nejako ozvláštniť? Čo napríklad špeciálne dosky, ktoré sú vyrobené z bambusových vlákien? Tieto dosky dodajú vášmu domovu úplne iný rozmer a štýl. Štvorce sa vyrábajú vo veľkosti 18 × 18 palcov, ktoré sa ľahko prilepia na stenu.

Bambusové žalúzie

Z bambusu môžete zaobstarať nielen podlahy a tapety, ale aj tienidlá a žalúzie. Prírodný materiál dokáže vytvoriť útulný dizajn. Pevné, odolné a dokonale vyzerajúce, presne také sú moderné bambusové žalúzie v rôznych odtieňoch. Ak túžite maximálne zvýrazniť prírodný dizajn vášho interiéru, bambusové drevo a bambus ako taký je to pravé.

Článok Bambusové drevo - hit poslednej sezóny bol publikovaný 22. března 2014 v 00.00 v rubrike Dom, Byt a Doplnky. Autorom článku je Eva Arnicanová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...