6 tipov, ako vybaviť terasu

Tagy:  exteriér, balkón, nábytok, vybavenie, nakupovanie, byt, dom, záhrada, leto

Sponzorované odkazy:

6 tipov, ako vybaviť terasu

Ak patríte k tým šťastlivcom, čo sa môžu pochváliť vlastnou záhradkou a poťažne aj terasou, môžete si pogratulovať, pretože práve pre vás budú horúce letné dni, podstatne znesiteľnejšie. Exteriér, ako práve balkóny a terasy sú neoddeliteľnou súčasťou bytu či domu, preto by ste na ich vybavenie nemali zabúdať. A pokiaľ v tomto obore trochu pokrivkávate a stále vlastníte ten zastaraný plastový nábytok, tu je trocha tej letnej inšpirácie…

Vonkajší odpočinok

Na terase môžete tráviť aj dni, keď nepraží slniečko. Stačí skrátka zdržiavať sa na čerstvom vzduchu a hneď sa budete cítiť plní energie a príjemného naladenia. K leňošeniu vám skvele pomôže tento visiaci vak od značky Amara, ktorý jednoducho zavesíte na strop alebo markízu. A ak by vám nevyhovovalo snehovo biele prevedenie, môžete si vybrať z niekoľkých odtieňov, ku ktorým patrí aj čierna klasika.

Autor: amaraAutor: amara

Dekorácia musí byť

Čo by to bolo za terasu alebo balkón, bez vonkajších kvetov? Nemusíte nutne pestovať kríkové ruže alebo hortenzie, veľa ľudí svoju terasu využije napríklad na pestovanie byliniek, jahôd alebo paradajok, ktoré sú potom, podľa poslednej módy, vlastne bio. Kúpte si tieto kvetináče v prírodnom prevedení, ktoré dokonale splynú s okolitou krajinou. Jeden kúsok vás v predajniach Tamsis vyjde na 34 €.

Autor: polyvoreAutor: polyvore

Nohy stále čisté

Čo na terase nikdy nesmie chýbať, je klasická rohožka, lebo aj keď ste čistotní, nikdy nebudete mať vonku upratané tak, ako vo vnútri. Zabudnite na nevzhľadné ražné varianty a radšej si kúpte veselý a optimistický kúsok, ktorý sa razom stane aj doplnkom. Kvetinovú rohožku kúpite v obchodoch Nourison za 30 €. Ak by ste sa neuspokojili s farebným prevedením alebo daným motívom, produktov je samozrejme celý rad.

Autor: bloomingsdalesAutor: bloomingsdales

Pre nedostatok miesta

Nie všetky terasy sa môžu pýšiť enormným množstvom priestoru a preto je pochopiteľné, že si na zem postavíte radšej stôl a stoličky, než kvetináče. V takom prípade ale nezúfajte a stavte na závesné alebo nástenné varianty, ktoré sú veľmi praktické a účel splnia tiež. A čo si do nich zasadíte je už čisto na vás. Tento kúsok vás v obchodoch Modcloth vyjde na super cenu 24 €.

Autor: modclothAutor: modcloth

Ideálne na opaľovanie

Na terase sa v letných dňoch môžete skvele opáliť, bez toho aby ste sa museli tlačiť na preplnenom kúpalisku. Čo tak si zaobstarať kvalitné kovové ležadlá, ktorá vydržia aj nepriazeň počasia a navyše vyzerajú úplne senzačne? A ak by sa vám samotná konštrukcia zdala snáď nepohodlná, nie je nič jednoduchšie, než si zaobstarať ešte čalúnenie. Ležadlo vás vyjde na 333 €, a to v obchodoch Create and Barrel.

Autor: createandbarrelAutor: createandbarrel

Posedenie pri káve

Nie je nad to, vychutnať si raňajky alebo popoludňajšiu kávu na vlastnej, súkromnej terase. Príjemné pohodlie vám pre vaše čajové posedenie s partnerom alebo kamarátkou zaručia ratanové kreslá, ktoré sú pevné a navyše veľmi pohodlné. V predajniach Finnish design shop máte na výber hneď z niekoľkých modelov a tiež farebných prevedení.

Autor: finnishdesignshopAutor: finnishdesignshop

Článok 6 tipov, ako vybaviť terasu bol publikovaný 1. července 2014 v 12.00 v rubrike Nábytok a Záhrada. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...