Detská izba: rady a tipy ako z nej vykúzliť raj

Tagy:  detská izba, izbička, deti, doplnky, zariadenie izby

Sponzorované odkazy:

Detská izba: rady a tipy ako z nej vykúzliť raj

To, aby sa dieťa vo svojej izbičke cítilo dobre, je nesmierne dôležité. Či už zariaďujeme izbičku pre tých najmenších, či izbu pre školákov, ponúka sa nám mnoho nápadov, ako priestor pre naše deti ozvláštniť a znevšedniť tak, aby sa im v ňom páčilo a nestrácal pritom praktickosť a bezpečnosť.

Usporiadajte miestnosť

Na detskej izbičke je dôležité to, aby dobre slúžila a bola pre dieťa bezpečná. Dieťa vo svojej izbe potrebuje pokojné miesto na odpočinok, dostatočne veľkú plochu na hranie a ak je staršie, tiež funkčný kút, kde by sa mohlo učiť. Hrací kút je dobré oddeliť, deti poteší, ak majú niekde „tajný priestor“ len samy pre seba. Optického oddelenia môžeme dosiahnúť použitím závesu, či premysleným usporiadaním nábytku. Spolu s miestom na hranie je vhodné do izby umiestniť aj malý stolík so stoličkami pre kamarátov, ktorí by našu ratolesť mohli prísť navštíviť.

Farby a vzory

Deti ocenia pestrú veselú izbu. Farby vyberáme pochopiteľne podľa pohlavia dieťaťa a ak je staršie, uprednostníme jeho osobné preferencie. Farebne môžeme vymaľovať steny a v podobných farbách voliť aj nábytok a doplnky. Na podlahu bude veľmi praktické umiestniť koberec, najlepšie s nejakým vzorom či s rozprávkovými obrázkami.

Samolepky do izby, autor: IkeaSamolepky do izby, autor: Ikea

Praktické drobnosti

V detskej izbe sa oplatí mať veľa malých užitočností. Praktická je poriadna škatuľa na hračky, kam sa dá jednoducho všetko uložiť. Základom je dostatočná veľkosť. Poslúžiť môžu farebné umelohmotné kontajnery, najlepšie s vrchnákom. Ak zariaďujeme izbu pre malé deti, zdá sa byť veľmi užitočné, ak je povrch stola a políc umývateľný. Deti často niečo vylejú a preto je dobré, prispôsobiť tomu nábytok. K detskej posteli celkom iste patrí nočný stolík, na ktorom nesmie chýbať lampička na čítanie. Veľa detí potrebuje zaspávať pri tlmenom svetle, preto môžeme kúpiť aj niektorú zo špeciálnych detských lampičiek poskytujúcich ľahké osvetlenie.

Malá veselá komoda, autor: IkeaMalá veselá komoda, autor: Ikea

Drobnosti pre radosť

Dovoľte deťom aktívne sa podieľať na zariaďovaní izby. Zúčastniť sa môžu celého procesu od vyberania nábytku po upevňovanie políc. Deti potešia najrôznejšie dekorácie, ako sú farebné obrázky, pestré závesy či malé krabičky slúžiace ako úložné priestory.

Článok Detská izba: rady a tipy ako z nej vykúzliť raj bol publikovaný 4. února 2013 v 12.45 v rubrike Nábytok. Autorom článku je Šárka Rychtářová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...