Do čoho v domácnosti investovať?

Tagy:  byt, dom, spotrebiče, nábytok, investície, pohodlie

Sponzorované odkazy:

Do čoho v domácnosti investovať?

Hneď ako sa rozhodnete opustiť podnájom a bývať konečne vo svojom, musíte počítať s tým, že postaviť sa na vlastné nohy, nie je lacná záležitosť. Aby bolo obydlie kvalitné, komfortné, moderné a vydržalo aj nejaký ten rok, mali by ste zabudnúť na lacný montovaný nábytok a elektro spotrebiče z druhej ruky, ktoré chvíľu poslúžia, ale za pár rokov ich budete musieť kupovať znova. Doplnky a dekorácie môžu byť menej kvalitné, ale sú veci, do ktorých sa naozaj oplatí investovať.

Práčka 2 v 1

Dnešné práčky sú už natoľko inteligentné, že vám vyperú bielizeň, bez toho aby ste ich museli strážiť. Môžete si pokojne odísť do práce či na nákup a úplne vypustiť, že práčka v byte stále beží, čo bolo v predchádzajúcich rokoch nemysliteľné. V každom prípade si preto zaobstarajte inteligentný spotrebič s časovačom, ale aj so sušičkou, ktorá vám ušetrí veľa času a priestoru. Každý nemá v miestnostiach toľko miesta, aby si mohol dovoliť sušiak. Sušička je preto skvelým doplnkom nevyhnutnej práčky.

Kombinovaná chladnička

Ak zvolíte do svojej kuchyne zabudovaný variant, nerezovú chladničku alebo zostanete u starej bielej klasiky, je na vás, ale určite by ste mali voliť kombinovanú metódu. Niektorí ľudia sú presvedčení, že mrazničku nepotrebujú, avšak nákupy potom budú o poznanie praktickejšie. Mäso, lístkové cesto, zelenina do polievky, vývar a veľa ďalších pochutín, sa v mrazničke môže ukrývať aj niekoľko mesiacov.

Kvalitné okná

Tiež patríte k tým, ktorí tak trochu podcenili stavbu domu a teraz sa stretávate s vlhkosťou, plesňami alebo vonkajším hlukom? Potom je načase zainvestovať do kvalitných okien, ktoré vás ťažkostí, raz navždy, zbavia. Ideálnym variantom sú okná plastové, ktoré dokonale odhlučnia, následne potom okná drevené alebo hliníkové.

Komfortná posteľ

Spánok je jednou z najdôležitejších činností, ktorým by sa mal človek aktívne venovať. Niektorí dôležitosť zdravého spánku podceňujú, iní si ho nedokážu poriadne užiť, pretože vlastnia nekvalitné postele a ešte horšie matrace. Zabudnite na lacný montovaný nábytok a radšej zvoľte masívne drevo, čalúnenie a priestor, ktorý v noci oceníte vy, aj váš partner. Zabudnúť nesmiete ani na matrace, ktoré by ideálne mali mať pamäťovú stopu, ktorá zabráni preležaninám a bolestiam chrbta a hlavy.

Zdravý riad

Možno ste doteraz nevedeli, že súčasťou zdravého životného štýlu a predovšetkým zdravého varenia, je riad, ktorý vám umožní pripravovať pochutiny bez zbytočného oleja. Kúpte si takzvaný green pan, parný hrniec a napríklad aj sušičku, vďaka ktorej si môžete pripraviť aj tak aktuálne raw potraviny.

Článok Do čoho v domácnosti investovať? bol publikovaný 13. června 2014 v 12.00 v rubrike Nábytok, Dom a Byt. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...