Kde si zaobstarať tie najlepšie retro kúsky?

Tagy:  retro kúsky, nábytok, bývanie, doplnky, interiér, byt, dom

Sponzorované odkazy:

Kde si zaobstarať tie najlepšie retro kúsky?

Retro. Pod týmto obsiahlym pojmom si môžeme predstaviť prakticky všetko, čo je staršie a nie podľa posledných trendov. Či už hovoríme o oblečení, obuvi alebo interiéri ako takom, retro kúsky sú opäť IN, lebo majú svoje osobité čaro a nezameniteľný charakter.

Retro nábytok, spotrebiče aj doplnky dodajú miestnostiam pocit bývania, ktorý v dnešných studených bytoch a domoch, mnohokrát chýba. Chcete si nejaký ten „zastaraný“ model zaobstarať, ale neviete kde nakupovať? Potom sa pozrite na pár atraktívnych kúskov, ktoré iste zvelebia aj váš príbytok.

Stoličky od našich babičiek

Spomínate si na návštevy u babičiek, kde vždy voňal čerstvo upečený koláč a steny zdobili farebné tapety? Vtedy ste takým interiérom pravdepodobne opovrhovali, dnes by sa vám ale nejaký ten starší kúsok, možno hodil. Kúpte si napríklad štýlové jedálenské stoličky s retro potlačou, ktorá skvele oživí svetlý dizajn kuchyne a doplní drevo. Stoličky zakúpite v predajniach Amara od 38 € za kus.

Autor: amaraAutor: amara

Skrine z doby komunizmu

Pri pohľade na tento stolík si predstavíte „tranzistor“ a čiernobiely televízor, ktorý by so všetkou pravdepodobnosťou, pred štyridsiatimi rokmi, na ňom stál. Obdobné retro kúsky z kvalitného masívneho dreva môžu dokonale rozjasniť každú obývaciu izbu alebo napríklad predsieň, ktorá doteraz zíva prázdnotou. Výhodou retro nábytku je fakt, že bude aktuálny aj za niekoľko rokov, investície sa tak nemusíte obávať. Tento kúsok na vás čaká v predajniach Mid Century za 173 €.

Autor: urbanfithersAutor: urbanfithers

Kúsok ako z dnešnej doby

Retro kúsky sa okrem výrazných farieb vyznačujú tiež prešívaním, ktoré bolo pre sedacie súpravy zo 60. rokov, úplne typické. Výhodou tohto typu pohoviek je fakt, že sú prakticky nesmrteľné. Zaobstarať si ich preto môžete takmer vo všetkých dizajnových a nábytkárskych obchodoch po celej Slovenskej republike. Lacnejšie varianty nájdete v Ikea alebo Kika, tento model od značky West Elm vás vyjde na 536 €.

Autor: westelmAutor: westelm

Stoličky ako z filmu

V muzikáloch a filmoch zo 60. rokov nemohol chýbať záber na klasické americké bistro s množstvom štýlových barových stoličiek. Tie sa vyznačovali kombináciou kovu a kože, ktorá je v posledných rokoch opäť moderná. Ak vlastníte doma barový pult, kúpte si retro stoličky a usaďte sa v štýle dôb minulých. Tento model kúpite za 117 €, a to od značky All modern.

Autor: allmodernAutor: allmodern

Farby farbičky

A zabudnúť samozrejme nesmieme ani na výrazné farby, ktoré sú pre retro modely, jednoducho smerodajné. Leto sa nesie v znamení farebných tónov, preto choďte s módou a kúpte si napríklad retro kreslá vo fialovom či v ružovom odtieni, ktoré sú svojím dizajnom hladké, oblé a navyše neskutočne pohodlné. Tento kúsok na vás čaká v predajniach Arti fort za 178 €.

Autor: hivemodernAutor: hivemodern

Späť do minulosti

Ak sa chcete vrátiť naozaj späť do minulosti, opustiť 80. a 60. roky a vydať sa do secesie či romantizmu, obstarajte si napríklad tento príborník či obdobné varianty v tomto prevedení, ktoré môžu zaujímavo doplniť inak moderne riešenú miestnosť. Myslieť musíte samozrejme na fakt, že starožitné kúsky sú dosť nákladné. Nebojte sa preto zavítať do antiku či na internet a hľadajte tie použité.

Autor: bellescapeAutor: bellescape

Článok Kde si zaobstarať tie najlepšie retro kúsky? bol publikovaný 25. června 2014 v 07.00 v rubrike Nábytok, Dom, Byt a Doplnky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...