Retro keramické obklady

Tagy:  obklady, dlažba, keramika, retro

Sponzorované odkazy:

Retro keramické obklady

Obklady a zase obklady. Táto téma momentálne doslova hýbe svetom. Keramické dlaždice a obklady si v dnešnej dobe môžete vybrať naozaj v rôznych dizajnoch a typoch. Moderné technológie sa postarajú o dokonalé repliky iných materiálov a vy si tak môžete vyzdobiť váš byt napr. aj v retro štýle.

Digitálna tlač

Pomocou moderných technológií práve digitálna tlač posunula keramické obklady naozaj dopredu. Ide o najmodernejšiu technológiu dizajnov, ktoré sa vyrábajú nielen hladké, ale aj ako reliéfne obklady. Tento typ obkladov je moderný nielen u nás na Slovensku, ale napríklad aj v Taliansku. Digitálne sa dá imitovať nielen drevo, cement, prírodný kameň, ale aj betón. Vďaka plošnej sieťotlači je imitácia vierohodná nielen na pohľad, ale aj na hmat, pretože plošná sieťotlač dovoľuje nanášať vrstvy rozlične odlišných materiálových pást a tým vzniknú napodobeniny, ktoré ťažko rozpoznáte od pravých.
Keramika je navyše ľahko udržiavateľná a čo sa týka ostatných materiálov, nemá konkurenciu. Nemusíte mať strach z porézneho mramoru, nasiakavého cementu alebo zložito udržiavateľného betónu či dreva. Vaše keramické obklady sa budú dať vždy ľahko čistiť.

Moderná technológia výroby dokáže napodobniť nielen mramor a ďalšie prírodné materiály, ale napr. aj travertín či módne drásané drevo, ktorých cena sa vyšplhala veľmi vysoko a to najmä kvôli veľkému podielu ručnej práce.
Veľmi moderne vyzerajú aj obklady v štýle starého dreva alebo popraskané glazúry, tzv. jemný krakel dizajn.

Retro obklady

Obklady v tomto retro štýle sú nielen veľmi moderné ale navyše aj obľúbené. Využívajú sa nielen v novostavbách, ale aj pri rekonštruovaní starších domov a miestností.
Leštené povrchy, 3D efekty, zvlnené tvary alebo dokonca aj podsvietené LED diódami, posúvajú moderné retro obklady až do akéhosi artefaktu.
Vybrať si môžete z rôznych farieb. Neutrálne odtiene, sivé farby, ale tiež výrazné pastelové farby, tlmené farby alebo červená bude na obkladoch vyzerať doslova famózne.
V prípade, že máte radi ľahkú výstrednosť, dopriať si môžete aj obklady s geometrickým dekórom, najmä v čiernobielom prevedení.

Keramické obklady

Vzhľadom k použitému materiálu sú keramické obklady vhodné nielen na podlahy, ale aj na steny či stropy. Všetky keramické obkladačky a dlaždice sú zmesou hliny, piesku a ďalšieho prírodného materiálu. Majú vynikajúce vlastnosti – tvrdosť, pevnosť, odolnosť proti oderu, sú ľahko hygienicky udržiavateľné, nehorľavé a dajú sa čistiť. Jediná nevýhoda je ich krehkosť.

Článok Retro keramické obklady bol publikovaný 23. června 2014 v 10.00 v rubrike Dom, Byt a Doplnky. Autorom článku je Eva Gomelská. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...