Námornícke bývanie tak trochu inak

Tagy:  interiér, design, byt, dom, miestnosti, námornícky štýl, prímorský štýl, nábytok, doplnky

Sponzorované odkazy:

Námornícke bývanie tak trochu inak

Námornícke motívy sú pre väčšinu ľudí typické. Modrá, červená a biela trikolóra, pruhy všade okolo a sem tam nejaká tá mušľa. Avšak zariadiť si interiér striktne v týchto farbách a motívoch, môže byť trochu zaväzujúce a za niekoľko mesiacov, okukané. Inšpirujte sa radšej námorníckym štýlom v jednoduchšom prevedení, ktoré je svieže, inovatívne a ľahko navodí atmosféru bývania v plážovom dome.

Staršie len naoko

S čím si námornícky ani prímorský štýl rozhodne nerozumie je plast, sklo, kov a jednoducho všetky ultramoderné materiály, vyvolávajúce dojem nadčasovosti. Na čo sa naopak zamerajte, je drevo, a to vo všetkých možných podobách, ideálne v tých, ktoré pôsobia starším dojmom. Má vaša babička starožitnú truhlicu? Potom ju rozhodne nevyhadzujte, naopak vezmite si ju. V opačnom prípade si taký druh nábytku kúpite napríklad v predajniach Etsy alebo Occa home.

Autor: kathykuohoAutor: kathykuoho

Mušle? Radšej koraly!

Mušle sú akýmsi námorníckym evergreenom, ktorý už má najlepšie roky za sebou. Buďte moderný a kreatívny a skôr sa poobzerajte po motívoch koralov, ktoré sú svojím spôsobom abstraktným motívom. Potom už záleží len na vás, či si ich zavesíte na stenu v podobe obrázku s jednoduchým dreveným rámom, obstaráte si pohodlné vankúšiky alebo knižnicu a police ozvláštnite o pravé, sušené koraly priamo z mora.

Autor: etsyAutor: etsyAutor: williams-sonAutor: williams-son

Sieťovina v luxuse

Čo je pre námorníkov typické? No samozrejme sieť. Sieťovina a podobné materiály by preto v interiéri tohto ducha, nemali chýbať. Namiesto hojdacej siete si ale kúpte o niečo luxusnejší a originálnejší variant, ktorý síce disponuje jednoduchým tvarom a vrecovinou, avšak konštrukcia je vyrobená z kovu a štýlovo pozlátená. Plážový domček sa v tomto prípade premení na luxusný hotel na pobreží francúzskej riviéry.

Autor: brownjordanAutor: brownjordan

Všetko prútené a ratanové

Čo je v miestnostiach vždy vítané, je všetko prútené a ratanové, čo pôsobí veľmi prirodzeným a prírodným dojmom. Typickou námorníckou farbou je biela, držať sa jej tak môžete aj pri voľbe ratanového nábytku. Ten bude vhodný napríklad v kúpeľni, ale aj na chodbe alebo v obývacej izbe. Existujúce komody a police doplňte o prútené koše, ktoré možno za 10 € kúpiť napríklad v IKEA.

Autor: serenandjilAutor: serenandjilAutor: ikeaAutor: ikea

S pruhmi šetrite

Pruhy sú sami o sebe veľmi výrazným prvkom, preto by ste s nimi mali šetriť, a to nielen v bytovom dizajne, ale aj v šatníku. Ak si ale predsa len chcete zaobstarať nejaký ten pruhovaný kúsok v námorníckom štýle, potom voľte napríklad pohodlnú leňošku alebo kreslo, ktoré okrem obývačky môžete umiestniť aj na terasu alebo väčší balkón. Tento kúsok si zaobstaráte v predajniach Casa za 140 €.

Autor: casaAutor: casa

Na záver kvety

Zabudnúť samozrejme nesmiete na kvety, ktoré musia byť neoddeliteľnou súčasťou úplne každého interiéru. Miesto klasických rozkvitnutých ruží, tulipánov a narcisov voľte skôr sušený variant, trstinu alebo lekná, ktoré patria k vode, plážam a k drevu.

Autor: pier1Autor: pier1

Článok Námornícke bývanie tak trochu inak bol publikovaný 31. července 2014 v 12.00 v rubrike Doplnky a Nábytok. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...