Letné záhradné párty alebo čo si zaobstarať?

Tagy:  párty, grilovanie, večierok, vonkajšie akcie, riad, jedlo, pitie

Sponzorované odkazy:

Letné záhradné párty alebo čo si zaobstarať?

Záhradné párty a „grilovačky“ sú neoddeliteľnou súčasťou tohto prekrásneho obdobia, kedy teploty siahajú k tropickým výškam, na nebi nie je jediný mráčik a všetko sa zdá byť úplne idylické. Ak si aj vy radi doprajete spoločnosť vašich blízkych a dobrého jedla a pitia, obstarajte si pár nevyhnutných vychytávok, vďaka ktorým bude vonkajšia stretávka na záhrade štýlovejšia, varenie jednoduchšie a stolovanie praktickejšie.

Omáčky všetkého druhu

Steak priamo z grilu si vždy žiada nejakú tú omáčku alebo studený dip. Každý má ale iné chute a zatiaľ čo vy si potrpíte na korenené chilli, partner preferuje skôr jogurt a bylinky. Na stole by preto nemala chýbať praktická sada mištičiek na omáčky, či už studené alebo teplé, vďaka ktorým si na svoje príde každý a hostia budú mľaskať blahom.

Autor: flamantshopAutor: flamantshop

Olivy vždy po ruke

Veľmi obľúbeným pokrmom sa za posledné roky stali olivy, ktoré síce v prímorských štátoch bodujú od pradávna, ale do našich končín doplávali len pred niekoľkými rokmi. Aromatický plod, zvyčajne doplnený lososom alebo mandľami je vynikajúci k mäsu, ale aj ako drobná chuťovka medzi jednotlivými jedlami a k vínu. Obstarajte si zaujímavú tácku práve na olivy ktorá má tiež mištičku na špáradlá, ktoré vám pomôžu s ich konzumáciou.

Autor: uncommongoodsAutor: uncommongoods

Poriadna misa na šalát

Leto vyžaduje odľahčený jedálniček, ku ktorému nepochybne patria šaláty všetkého druhu. Ak k vám prídu priatelia alebo rodina, prípadne oboje, ťažko si vystačíte s menšou miskou. Pre tieto príležitosti je ideálnou voľbou praktická šalátová nádoba s naberačkami, ktorá pojme litre surovín, ktoré navyše budete môcť ľahko servírovať.

Autor: uncommongoodsAutor: uncommongoods

Párty riadu

Každá párty, oslava alebo grilovanie potrebuje tiež nejaké to maškrtenie, lebo spoločnosť a jedlo idú vždy ruka v ruke a obzvlášť v prípade, že pijete aj alkohol. Aby ste vyprážané a solené chipsy trochu odľahčili, pridajte k nim do susednej mištičky ľahký dip, mrkvu a zeler.

Autor: amaraAutor: amara

Grilovanie bez nehôd

Počas grilovania a varenia celkovo si môžete privodiť viac úrazov, než by sa mohlo zdať. Stačí chvíľka nepozornosti a obarená ruka je na svete. Myslite pri všetkej tej zábave tiež na svoje zdravie a nezabudnite si do výbavy obstarať „chňapku“, vďaka ktorej sa grilu a rozpáleného riadu už nemusíte báť.

Autor: surlatableAutor: surlatable

Vtipná bowle

Súčasťou vonkajšej akcie by tiež mala byť typická bowle, čiže ovocný nápoj s kúskami ovocia a trochy alkoholu. Obyčajné sklenené misy sú už dávno tabu. Teraz sú IN veselé a vtipné nádoby v podobe ovocia alebo zeleniny, z ktorých sa pije úplne skvele. Misa v štýle melóna je navyše pre tento drink tým najlepším možným variantom, ktorú možno počas roka použiť napríklad na detskú oslavu.

Autor: pier1Autor: pier1

Článok Letné záhradné párty alebo čo si zaobstarať? bol publikovaný 4. srpna 2014 v 12.00 v rubrike Záhrada. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...