Záhrada ako zo škatuľky - ako ju docieliť?

Tagy:  tráva, kvety, leto, pestovanie, rastliny

Sponzorované odkazy:

Záhrada ako zo škatuľky - ako ju docieliť?

Pre tých, ktorí majú záhradu alebo ohromný pozemok okolo domu či chaty, je táto skutočnosť neuveriteľne príjemnou záležitosťou. A to obzvlášť v tých dňoch, keď je vonku krásne, teplo, na nebi ani mráčik a vy môžete tráviť všetok svoj čas vonku. A treba podotknúť, že raňajkovať vo vlastnej záhrade a opaľovať sa na tráve, bez toho aby vás ktokoľvek videl, je snom snáď každého. Avšak záhrada prináša aj isté úskalia a musíte sa o ňu starať. Zanedbaná záhrada totiž nevyzerá dobre a navyše vám môže spôsobovať problémy a tiež alergické reakcie. Ako mať záhradu ako zo škatuľky?

Koste a koste

Ak nemáte okolo domu umelý trávnik, potom sa jednoducho nevyhnete koseniu. V týchto dňoch, kedy striedavo prší a svieti slniečko, sa tráve dokonale darí a rastie ako z vody. Nie je teda divné, že možno musíte kosiť častejšie, než tomu bolo doposiaľ. Kúpte si preto ideálne menší traktor, vďaka ktorému pozemok pokosíte ľahko a rýchlo, bez toho aby ste si namáhali chrbát alebo prišli k nejakému nepríjemnému úrazu.

Autor: IMPROVEMENTSCATALOG.COMAutor: IMPROVEMENTSCATALOG.COM

Čo s krovím a plotom?

Ak vaša záhrada nie je len lúka s trávou, kde nie je jediného stromu alebo krovia a dokonca sa pýšite aj živým plotom okolo klasického plotu z latiek, potom aj tu je na mieste určitý pravidelný zásah a kvalitnej starostlivosti. V rýchlom zastrihávaní vám pomôže praktický krovinorez, ktorý zarovná všetky nepekné vetvičky a prečnievajúce lístie do jednej roviny. Vďaka tomuto záhradnému stroju tiež môžete krovie a plot vytvarovať do najrôznejších zaujímavostí, ktoré vašu záhradu ozvláštnia.

Farba ako z katalógu

Tiež túžite po tom, aby mal váš trávnik dokonale symetrickú a predovšetkým krásne zelenú farbu, akú vídate v katalógoch záhrad a domov? Vedzte, že ju môžete mať tiež a cesta k nej nie je vôbec tak zložitá, ako by ste si mohli myslieť. Základom je trávnik správne hnojiť. Obstarajte si preto v predajniach so záhradkárskymi potrebami kvalitné hnojivo, ktoré pôdu vyživí a dodá jej potrebné materiály pre správny rast a tiež farbu. Prístup je rovnaký ako u pleti. Keď ju budete dobre vyživovať zvnútra a do hĺbky, odvďačí sa vám krásnou pokožkou bez vrások a tiež bude žiariť ako úplne nová.

Autor: IMPROVEMENTSCATALOG.COMAutor: IMPROVEMENTSCATALOG.COM

Článok Záhrada ako zo škatuľky - ako ju docieliť? bol publikovaný 25. července 2017 v 00.00 v rubrike Záhrada. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...