Najväčšie chyby slovenských obývačiek - ako je to u vás?

Tagy:  byt, dom, nábytok, interiér, obývačka, sedacia súprava, kuchyňa, osvetlenie

Sponzorované odkazy:

Najväčšie chyby slovenských obývačiek - ako je to u vás?

Rovnako ako veľa ľudí chybuje v móde či kozmetike a kupuje si nie príliš dobré veci a krémy, ktoré sú úplne nevhodné práve pre typ ich pleti, aj interiéry bytov a domov majú svoje „muchy“. Tie možno ale celkom ľahko a rýchlo napraviť a získať tak bývanie snov. Pozrite sa, či vo svojej obývacej izbe nerobíte rovnaké chyby, ako väčšina Slovákov.

Umiestnenie sedacej súpravy

Sedacia súprava je základom každej obývacej izby. Bez nej by totiž nešlo o klasickú obývačku, ale o akúkoľvek obyčajnú miestnosť. Pohovka vám umožní relaxovať, čítať si obľúbený román alebo sledovať televízne noviny. Ponúka sa ale otázka, či ju nemáte umiestnenú zle a či by sa vašej miestnosti nedarilo lepšie, keby ste sa zahrali na sťahovákov. Sedacia súprava by sa nikdy nemala nachádzať uprostred izby či v akomkoľvek otvorenom priestore. Vždy je dobré mať za chrbtom okno alebo stenu a pred sebou rozhľad. Jednak ušetríte veľa miesta a tiež sa budete podvedome cítiť bezpečnejšie.

Keď už sa budete zameriavať na sedaciu súpravu, pozrite sa, ako sú na tom operadlá. Tie by nemali byť príliš vysoké, pretože vám bránia v rozhľade a navyše umožňujú nepohodlné opieranie, ktoré príliš neprospieva krčnej chrbtici.

Autor: mirage-floorsAutor: mirage-floors

Kuchyňa na úkor obývacej izby

Ďalšou veľkou chybou slovenských domácnosti je plánovanie kuchyne na úkor obývacej izby. Väčšina žien chce vlastniť priestrannú jedáleň a ešte väčšiu kuchynskú linku, kde sa poriadne „vybláznia“. Už si ale neuvedomujú, že sa rodina, dôsledkom nedostatku priestoru, bude musieť uskromniť v obytnej časti a obstarať si menšiu sedaciu súpravu, drobnejší televízor a celkovo si zaistiť nepohodlie, namiesto komfortu. Myslite vždy na to, že obývacia izba by mala byť dôležitejšia, pretože zatiaľ čo na malý gauč sa vy, partner a deti nepomestíte, v menšej kuchyni vždy dokážete uvariť.

Malá izba? Omyl!

Žijete v domnienke, že je vaša spálňa malinká a detská izba prakticky miniatúrna? Možno tomu tak v skutočnosti vôbec nie je, vy si len potrpíte na nezmyselne vysoký a objemný nábytok. Slováci sa bohužiaľ ešte stále nenaučili pracovať so zabudovanými skriňami a praktickými úložnými priestormi, ktoré ušetria aj metre miesta. Zbavte sa monštruóznych skríň, komôd, ohromnej ​​postele a políc a radšej zainvestujte do zabudovaného nábytku, ktorý je prakticky neviditeľný.

Svetlá tmavé alebo príliš ostré

Potom je tu aj osvetlenie, ktoré väčšina ľudí berie na ľahkú váhu, ale pravdou je, že sú svetlá v byte veľmi dôležité. Okrem faktu, že jednoducho osvetlia každú izbu, môžu ho opticky zmenšiť alebo tiež zväčšiť. Príliš tlmené svetlá vytvárajú tiene, vďaka ktorým je miestnosť prirodzene menšia, extrémne ostré svetlá zase uberajú na oblých okrajoch a takisto izbu neprimerane ohraničujú. Voľte preto zlatú strednú cestu v podobe prirodzeného denného osvetlenia bez efektov a podtónov.

Autor: mirage-floorsAutor: mirage-floors

Článok Najväčšie chyby slovenských obývačiek - ako je to u vás? bol publikovaný 25. září 2014 v 12.00 v rubrike Byt a Dom. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...