Bývanie vo farbách a motívoch prírody

Tagy:  prírodné, motívy, materiál, drevo, kameň, ratan, koža, kožušina, byt, dom, interiér

Sponzorované odkazy:

Bývanie vo farbách a motívoch prírody

Ak práve plánujete zariadenie bytu, staviate dom alebo vykonávate rekonštrukciu, potom si dobre rozmyslite, akým štýlom sa interiér bude uberať. Jednotlivé kusy nábytku môžete ľahko a jednoducho vymeniť, avšak každé bývanie by malo byť zariadenie v určitom duchu. Preferujete rýdzo futuristické bývanie, kde prevládajú holé múry a oblé línie? Potrpíte si na čistý škandinávsky štýl a bielou farbou alebo ste skôr pre útulné drevo a kameň? Ak tápete, nechajte sa inšpirovať prírodnými prvkami, ktoré sú v kurze rok čo rok a stále vyzerajú úplne skvele.

Koža dnes aj za 20 rokov

Chcete, aby bolo vaše bývanie maximálne nadčasové a v kurze aj za desiatky rokov? Potom zabudnite na sezónne záležitosti ako je plast alebo papier a radšej investujte do pravej kože. Kožené sedačky a kreslá sú síce nákladnejšou záležitosťou, vaše bývanie však bude na prvý pohľad exkluzívne a kvalitný povrch vydrží roky ako nový, čo v budúcnosti iste oceníte. Toto štýlové kreslo v hnedom prevedení kúpite na Overstock za 358 €.

Autor: OVERSTOCKAutor: OVERSTOCK

Kožušina ako bonus

Ku koži sa samozrejme dokonale tiež hodí kožušina, ktorá je ďalším typicky prírodným prvkom a pokiaľ ste sa rozhodli kožu do miestností zakomponovať, voľbou kožušiny rozhodne neurobíte zle. Ak patríte k ochrancom zvierat či sa priamo nestotožňujete s pravou kožušinou, môžete si zaobstarať imitáciu, ktorá bude aj lacnejšia aj jednoduchšia na údržbu. A kde kožušinu, prípadne náhradku umiestniť? Ideálne pod konferenčný stolík, a to miesto klasického koberčeka.

Autor: REVANAutor: REVAN

Kameň v celej svojej kráse

Drevo je typickým prírodným materiálom, o tom nie je pochýb, čo ale v interiéroch vyzerá úplne skvele a s drevom si rozumie, je kameň, a to prakticky v akejkoľvek podobe. Využiť ho môžete na nespočetné množstvo spôsobov a záleží len na šikovnosti a fantázii vášho dizajnéra. Čo tak vyskúšať celú kamennú stenu napríklad v obývacej izbe, ktorá byt zútulní a navyše bude naozaj originálnym prvkom, ktorý v inej domácnosti neuvidíte. Aby stena nebola holá, dozdobte ju drevenou policou od Mash Studios za 330 €.

Autor: BOBBYBERKHOMEAutor: BOBBYBERKHOME

Pridajte nádych moderna

Bojíte sa kombinovať prírodné motívy a materiály s tými najmodernejšími? Potom nemusíte mať strach, lebo správne zvolené kombinácie môžu vyzerať úplne dokonale a exkluzívne. Čo takto masívnu drevenú dosku konferenčného stola ozvláštniť o kovové zdobené nohy? Takýto kúsok sa okamžite stane klenotom celej miestnosti a vďaka svojej nadčasovosti ju bude zdobiť aj za desať rokov. Tento skvost si zaobstaráte na Zincdoor od 1910 €.

Autor: ZINCDOORAutor: ZINCDOOR

Nezabudnite na ratan

Čo sa prírodných prvkov týka, rozhodne by sme nemali zabudnúť na ratan, ktorý je doslova kráľom prírody a vyzerá úchvatne nielen v exteriéri a na balkóne, ale aj vo vnútri domu. Pravý ratan je kvalitný, aj keď pôsobí pomerne krehkým dojmom a je veľmi ľahký. Ratanové kreslá v obývacej izbe, na chodbe alebo v spálni ako odpočinkový kútik, jednoducho nemôžu chýbať. Tento kúsok v mahagónovej farbe kúpite na Zincdoor za 645 €.

Autor: ZINCDOORAutor: ZINCDOOR

Článok Bývanie vo farbách a motívoch prírody bol publikovaný 9. prosince 2014 v 12.00 v rubrike Nábytok, Dom a Byt. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...