4 tipy ako pripraviť večeru pre dvoch

Tagy:  večera pre dvoch, stolovanie, prestieranie, etiketa, riad, jedlo, kuchyňa

Sponzorované odkazy:

4 tipy ako pripraviť večeru pre dvoch

Partneri by mali čas od času svoju lásku utužovať a stále si dokazovať, že im na sebe záleží. V dnešnej dobe má ale väčšina ľudí náročné zamestnanie a veľa aktivít, preto času na spoločne strávené chvíle, mnoho nezostáva. Aby ste sa s partnerom nezačali odcudzovať, usporiadajte si čas od času domácu romantickú večeru, pri ktorej budete spolu a navyše si výborne pochutnáte. Takáto večera by rozhodne nemala byť len tak niečo obyčajné, inšpirujte sa tipmi, ako prestrieť a spoločné večere potom môžete opakovať častejšie.

Nezabudnite na obrus

Trendom posledných rokov sa stala úplná absencia zbytočností a predovšetkým textílií, ktoré na seba akurát nabaľujú prach a špinu. Treba podotknúť, že je tento trend jedným z tých praktickejších a ľudia si ho rozhodne obľúbili. Ak ani vy už na jedálenskom stole nemáte obrus, ktorý by deti hneď zašpinili, potom si ale pre výnimočné príležitosti aspoň jeden zadovážte. Ak chcete usporiadať romantickú alebo luxusnejšiu večeru pre dvoch, červený obrus alebo biela klasika celej udalosti dodá na exkluzivite. Napríklad tento model kúpite na e-shope CRATEANDBARREL za 41 €.

Autor: CRATEANDBARRELAutor: CRATEANDBARREL

Držte sa etikety

Etiketa je zložkou stolovania, ktorú dnes väčšina ľudí nerieši. Naučili sme sa raňajkovať za pochodu, obedovať vo fast foodoch a desiatovať v stoji. Nie je teda divné, že je slovo etiketa pre mnohých prakticky cudzie. Pokiaľ ale plánujete nevšednú a výnimočnú večeru, mali by ste sa ňou aspoň čiastočne riadiť, a to aj preto, že ide o vášho dlhoročného partnera, ktorého veľmi dobre poznáte. Nemusíte nutne sedieť s narovnaným chrbtom a s rukami pozdĺž tela, avšak chýbať by vám nemala základná súprava príborov, vrátane dezertných vidličiek.

Autor: BARNEYSAutor: BARNEYS

Oprášte babičkin porcelán

Výnimočná večera si rozhodne zaslúži aj výnimočný servis. Ak máte deti, potom pravdepodobne dennodenne používate klasický riad z Ikea, u ktorého vás rozbité ucho a poškriabané okraje, nijako netrápia. Vy a váš partner ste ale počas stolovania pravdepodobne opatrnejší, preto sa nebojte oprášiť aj babičkin porcelánový servis, z ktorého vám dobroty budú určite chutiť viac. A ak žiadny nemáte, zaobstarajte si ho napríklad na e-shope WEDGWOOD.

Autor: CRATEANDBARRELAutor: CRATEANDBARREL

A čo takto dezert?

Keď sa povie výnimočná večera, rozhodne by ste si mali predstaviť viac, než len kus mäsa a zemiaky. Už len preto, aby ste spolu pri stole strávili viac toho času a mohli sa dlhšiu dobu rozprávať, mala by večera obsahovať minimálne 3 chody, a to predjedlo, hlavný chod a samozrejme tiež dezert. Ak viete dobre piecť, máte vyhrané a môžete pripraviť domáci múčnik, čo partner iste ocení. Ak to nedokážete, objednajte jeho obľúbený zákusok a samozrejme ho podávajte na peknom riade a s dezertnou vidličkou.

Autor: RAISSA NGAutor: RAISSA NG

Článok 4 tipy ako pripraviť večeru pre dvoch bol publikovaný 25. února 2015 v 07.00 v rubrike Doplnky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...