Aj interiér vám môže zdvihnúť náladu - viete ako?

Tagy:  interiér, trendy, trendy na máj, jarné trendy, dizajn, bývanie, byt, dom

Sponzorované odkazy:

Aj interiér vám môže zdvihnúť náladu - viete ako?

Vo svojom domove by sa mal každý cítiť čo možno najlepšie, pretože keď je vám vo vašom byte či dome nepríjemne, nikdy si nebudete pripadať ako doma, a to je samozrejme chyba. Či už máte akýkoľvek štýl a preferujete moderno alebo napríklad starožitný nábytok, vždy sa riaďte citom a nenechajte si nahovoriť, že to, čo ste si vybrali, je vlastne nemoderné alebo dokonca zbytočné.

Interiér a jeho vybavenie dokáže navodiť studenú, depresívnu atmosféru a úzkostné stavy, dokáže ale tiež úplný opak, preto sa nechajte inšpirovať jednoduchými tipmi a zariaďte si svoje bývanie tak, aby ste sa cítili vždy maximálne komfortne, veselo a plní energie.

S tmavými farbami opatrne

Tmavé farby sa v interiéroch samozrejme vyskytujú veľmi často a sú čím ďalej modernejšie, avšak ich použitie musí byť vskutku opatrné, dobre premyslené a šetrné. Keď to s ich hojnosťou preženiete, môže na vás tmavá miestnosť pôsobiť veľmi negatívne, a to aj za predpokladu, že sa vám takto páči. Ak chcete do bývania zakomponovať tmavé odtiene, radšej investujte do nábytku alebo doplnkov, na tmavé steny zabudnite, tie miestnosť opticky zmenšujú a dokážu vám navodiť naozaj nepríjemné pocity. Nehovoriac o tom, že sa v tmavej miestnosti nebude páčiť ani vašim návštevám či zvyšku rodiny.

Steny izieb by preto mali byť svieže, jemné, s nádychmi do teplejších farieb ako je hnedá, marhuľová, okrová, smotanová a podobne.

Autor: MAYFAIRAutor: MAYFAIR

Privítajte život

Nie každý je milovníkom domácich maznáčikov a pokiaľ si ani vy nepotrpíte na psov, mačky či rybičky, obráťte sa aspoň na rastliny. Tie dokážu interiér neuveriteľne oživiť, a to doslova. Či už stavíte na kvitnúce orchidey či sa zameriate len na palmy alebo nenáročné kaktusy, je čisto na vás, avšak rastliny sú rozhodne cestou, ktorou sa vydajte.

Detaily robia domov domovom

Aj keď budete mať najmodernejší byt ako z katalógu, keď vám budú chýbať rodinné fotografie, obrázky detí, vonné sviečky alebo vázy, budete sa cítiť opustene a byt na vás automaticky bude dýchať studeno a neosobne. Detaily robia domov domovom, preto sa im rozhodne nebráňte.

Autor: POLYVOREAutor: POLYVORE

Článok Aj interiér vám môže zdvihnúť náladu - viete ako? bol publikovaný 14. května 2015 v 07.00 v rubrike Nábytok, Dom, Byt a Doplnky. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...