Krásny, lacný a vo skvelej lokalite? Nájdite si svoj byt snov

Tagy:  byt, dom, nehnuteľnosť, realitka, realitná kancelária, internet

Sponzorované odkazy:

Krásny, lacný a vo skvelej lokalite? Nájdite si svoj byt snov

Väčšina ľudí, dokonca aj tí, čo trávia väčšinu času v zamestnaní, chcú bývať v príjemnom prostredí a obklopovať sa moderným vybavením. Túžba po peknom bývaní je skrátka prirodzená, a to prakticky v akomkoľvek veku. Pravdaže, ako to tak býva, všetko krásne niečo stojí a čo sa nehnuteľností týka, nejedná sa zvyčajne o práve malé sumy. Čo teda robiť v prípade, keď nechcete za byt minúť väčšinu svojich peňazí, ale napriek tomu nechcete príliš zľaviť zo svojich nárokov? Postupujte chytro a efektívne a inšpirujte sa nasledujúcimi tipmi, vďaka ktorým zoženiete bývanie svojich snov, a ktoré vám bude každý závidieť.

Realitky vezmite oblúkom

Keby ste sa chvíľu zaoberali prieskumami o zárobkoch, potom by ste pravdepodobne prišli na to, že k ľuďom, čo majú najvyššie výplaty, patria nesporne realitní makléri. Človek, ktorý si neberie servítky a ľudovo povedané by vám predal aj jalovú krásu si naozaj dokáže zarobiť. Vy ale stojíte na strane toho zákazníka, ktorý nechce prepadnúť klamstvám a ešte platiť tučnú províziu. Zabudnite preto na realitné kancelárie a pokiaľ ste mali v pláne jednu z nich navštíviť, hoci má skvelú povesť, nerobte to, pretože značne ušetríte.

Rozhoďte siete po okolí

Miesto realitnej kancelárie a jej pomoci tak najprv rozhoďte siete a všetkých svojich priateľov a známych informujte, že si hľadáte bývanie. Možno máte pocit, že okolo seba toľko vplyvných ľudí nemáte, ale nikdy neviete, kto má aké známosti a kontakty a možno sa práve na vás usmeje šťastie a vy tak cez bratranca z druhého kolena alebo cez sestru kolegyne v zamestnaní zoženiete bývanie, kde nebudete platiť províziu a pri troche šťastia ani vratnú kauciu.

Autor: jinkazamahAutor: jinkazamah

Zamerajte sa na internet

V dnešnej modernej dobe, keď internet znamená prakticky všetko, na jeho pomoc samozrejme nemôžete zabudnúť. Na internetových stránkach nájdete nespočetné množstvo možností a ponúk, ktoré vám uľahčia prácu, čas a predovšetkým ušetria veľa peňazí.

V prvom rade prehľadajte anonce a bazárové obchody, kde sa síce často predáva nábytok a oblečenie, ale ľudia tiež inzerujú byty a domy, ktoré chcú predať bez realitnej kancelárie. Hľadanie vám síce zaberie trochu viac času, ale ako sa hovorí, kto hľadá, ten nájde, preto buďte trpezliví.

Vyskúšajte tiež špecializované stránky bez realitnej kancelárie, ktoré deklarujú obchodovanie a prenájom bez platenie provízie. Na týchto stránkach tiež často inzerujú priamo majitelia, ktorí touto cestou chcú byt ľahko a rýchlejšie prenajať, a to ideálne bez zainteresovania tretej strany.

Počas surfovania po internete však majte oči otvorené, veľa inzerátov zahŕňa aj drobným písmom vetu o provízii realitnej kancelárii a tiež o vratnej kaucii. Lacno získaný podnájom by vás vo výsledku mohol stáť o 2 tisíc eur viac, čo by sa nemuselo až tak vyplatiť.

Článok Krásny, lacný a vo skvelej lokalite? Nájdite si svoj byt snov bol publikovaný 7. července 2015 v 08.45 v rubrike Byt a Dom. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...