Potrebujete sa nabiť energiou? Skočte do horúcej vane!

Potrebujete sa nabiť energiou? Skočte do horúcej vane!

Ste unavení? Možno je vaša únava spôsobená zlou životosprávou, stresom, nedostatkom spánku alebo horčíka. Mali by ste preto dbať na dostatočnú relaxáciu, a takýmto rýchlym riešením je skočiť do vane a dopriať si horúci kúpeľ.

Ako si pripraviť relaxačný kúpeľ?

Horúci kúpeľ vás dokonale uvoľní a z kúpeľne vyjdete ako nový človek. Navyše, je to ešte jednoduchšie, ako ste si možno mysleli. Postačí, ak do vane napustíte horúcu vodu. S jej teplotou to však nepreháňajte, aby sa vám do nej dobre vchádzalo a nevysychala vašu pokožku. Keď je už vaša vaňa napustená, pridajte niekoľko kvapiek relaxačných esenciálnych olejov. Najideálnejšie sú silice z valeriány lekárskej alebo levandule, ktorá vás zbaví stresu a upokojí vaše zmysly pred spaním. Skúsiť môžete aj sypaný zelený čaj, ktorý je ľahko dostupný, plný antioxidantov a ťažiť môžete aj z jeho omladzujúcich účinkov. Do vane môžete naliať aj trochu kokosového mlieka, ktoré pôsobí ako jemný píling, pokožku hydratuje a zanecháva ju jemnú a vláčnu. Atmosféru dotvoria aj vonné sviečky s vašou obľúbenou arómou a príjemná hudba.

Ako svoj kúpeľ ešte vylepšíte?

Priam ukážkové sú priestranné kráľovské vane, no tie si vyžadujú dostatok priestoru. Rohová vaňa s rozmermi 150 × 150 je už niekedy luxus, ale k takémuto oddychu vám poslúži aj menšia vaňa rozmerov 170 × 75 cm. Ak vo vašej kúpeľni vaňa chýba, nesmúťte. Postačí vám aj sprchový kút, v ktorom si môžete dožičiť dlhú horúcu sprchu. Potom si môžete dopriať masáž od partnera alebo svojich blízkych. Zvláštnu pozornosť venujte hlavne nohám, čo vám uvoľní stuhnuté časti tela a rozprúdi energiu v celom tele.

Vedzte, že čas investovaný do takéhoto kúpeľa sa rozhodne vyplatí, a vy sa budete cítiť omnoho lepšie. Z horúcej vane výjdete príjemne upokojený a ocenia ju aj vaše unavené svaly a kĺby.

Článok Potrebujete sa nabiť energiou? Skočte do horúcej vane! bol publikovaný 15. července 2015 v 15.30 v rubrike PR články. Autorom článku je Inzercia. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...