Ako zútulniť byt, kde žijete sami?

Tagy:  bývanie, interiér, domácnosť, doplnky, nábytok, dekorácie, nakupovanie

Sponzorované odkazy:

Ako zútulniť byt, kde žijete sami?

Človek za svoj život prechádza radom zložitých zmien a zatiaľ čo je jeden deň hore a žiari šťastím, druhý deň môže byť úplne zničený a na dne. Dlhé roky ste žili po boku partnera alebo s rodičmi, teraz vás ale čaká bývanie osamote? Prestaňte nad touto životnou etapou smútiť a skúste sa na celú situáciu pozerať s nadhľadom. Nikto vás nebude rušiť a napomínať, budete mať neustále pokoj a vlastné bývanie si môžete prispôsobiť k obrazu svojmu. Ako byt alebo dom, kde žijete sami, dokonale zútulniť, aby ste sa cítili maximálne príjemne a komfortne? Ide to jednoducho a prakticky samo!

Zamerané na farby

V interiéroch sú predovšetkým v posledných rokoch neuveriteľne moderné svetlé farby, čisto biela a všetky odtiene, ktoré sú prírodné. Takéto tóny sú síce krásne, ale môžu tiež pôsobiť studeným a neobývateľným dojmom. Ak žijete sami, rozhodne sa zamerajte skôr na výraznejšie odtiene a zaujímavé farebné prvky, ktoré miestnosť opticky zaguľatia, dodajú jej tvar a možno ju aj opticky zmenšia. Skúste napríklad odtiene marhuľovej alebo zelenej, ktoré sa skvele vynímajú ako v bytoch, tak domoch. Ak sa neodvážite do celofarebnej izby, vyfarbite iba jednu stenu a nebojte sa ani praktických samolepiek na stenu alebo plastických tapiet.

Autor: OVERLAND.COMAutor: OVERLAND.COM

Prírodné materiály vám pomôžu

Veľmi príjemným a tiež útulným dojmom pôsobí všetko, čo je z prírodných materiálov a naopak neosobne a chladne vyžarujúce sa zdajú byť predmety a nábytok z plastu, kovu a skla. Ak sa doma necítite príliš zabývaný alebo je vám smutno, rozhodne sa začnite obklopovať drevom, a to vo všetkých jeho podobách, kameňom, tehlami a nebojte sa ani moderného korku, ktorý sa stáva neoddeliteľnou súčasťou miestností. V obývacej izbe iste uvítate lesklé drevo, v spálni a kuchyni zase masív a do kúpeľne sa skvele hodí prírodný ratan.

Všetko živé vítané

Je samozrejmosťou, že v spoločnosti domáceho maznáčika vám bude o to príjemnejšie a nebudete sa cítiť tak sami, avšak nie každý človek si psa, mačku alebo zajaca môže zaobstarať. Či už ste alergici, nemáte na domáce zvieratá čas ani priestor, zaobstarajte si kvety, ktoré bývaniu dodajú na živote a vy sa budete cítiť o to komfortnejšie a viac ako doma. Skvelou voľbou sú napríklad orchidey, ktoré sú krásne a pomerne nenáročné na údržbu, potom sú tu samozrejme klasické kaktusy, domáce palmy a zabudnúť nesmieme ani na kuchynské bylinky, ktoré nielen dobre vyzerajú, ale aj skvele voňajú a ešte lepšie chutia.

Autor: NORDSTROM.COMAutor: NORDSTROM.COM

Článok Ako zútulniť byt, kde žijete sami? bol publikovaný 27. července 2015 v 09.00 v rubrike Byt a Dom. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...