Katalógové domy sú čoraz bežnejšie aj u nás, prečo je to tak?

Katalógové domy sú čoraz bežnejšie aj u nás, prečo je to tak?

Ak ste sa rozhodli pre bývanie v dome, prvým rozhodnutím bude bývanie v staršom dome, alebo novostavbe. Ak zvíťazila voľba pre novostavbu, nastáva nová otázka: „katalógový dom alebo individuálny projekt navrhnutý architektom?“ Čoraz viac sa na Slovensku stretávame s novostavbami vo forme katalógových domov. Dôvodov je mnoho, my si ukážeme niektoré z nich.

Určite prvým a hlavným dôvodom je cena, ktorá je výrazne nižšia ako pri individuálnych projektoch. Treba však počítať s dodatočnými nákladmi na terénne úpravy vrámci pozemku, pretože tieto domy sú štandardne navrhované len na rovinaté pozemky.

Čas výstavby pri rozhodovaní takisto hrá úlohu. Projekty katalógových domov sú už hotové a vy nemusíte čakať na ich vyhotovenie, stavebná firma môže ihneď začať s výstavbou. Katalógové domy ponúka mnoho stavebných spoločností, a teda výber je naozaj široký. Takýto dom síce nebude jedinečný, ale z dôvodu rozsiahlej ponuky je veľká pravdepodobnosť, že si nájdete ten „pravý“ podľa Vašich predstáv. Pre mladé rodiny s deťmi alebo s dieťaťom na ceste je termín dokončenia domu veľmi dôležitý, a preto si často vyberajú rýchlejšiu cestu.

Projekty domov sú navrhnuté tak, aby spĺňali dnešné trendy a požiadavky na dispozíciu. Keďže dom na základe rovnakého projektu už pravdepodobne bol postavený, prípadné nedostatky projektu už boli zistené, a pri ďalšej stavbe domu tohto typu môžu byť odstránené. Ak si záujemca nájde projekt, ktorý mu vyhovuje rozmermi, ale nie napríklad svojou orientáciou okien, takýto problém sa dá vyriešiť takzvaným zrkadlením alebo „prevrátením“ projektu na druhú stanu.

Ďalším dôvodom, prečo rastie záujem o tento spôsob výstavby je, že pri niektorých domoch môžete zažiť prehliadku vzorového domu, alebo si ho pozrieť pomocou 3D prehliadky na počítači. Mnoho ľudí si projekt navrhnutý architektom nedokáže predstaviť. Pocit istoty im dodáva návšteva podobného domu, aj keď tým stratia originalitu svojho nového príbytku.

Ak teda záujemcovia nájdu taký katalógový projekt, ktorý je vyhovujúci svojou dispozíciou, vzhľadom a je vhodný pre ich kúpený pozemok, o rozhodnutie je postarané. Na trhu sú tieto typy domov už mnoho rokov. To je zárukou pre budúcich záujemcov, že projekty a stavebník ponúkajú kvalitné služby. Keď prirátame ušetrený čas a peniaze, rozhodnutie o výstavbe katalógového domu vyhráva.

Stojíte aj vy pred touto otázkou? Nech už sa rozhodnete akokoľvek, prajeme vám veľa šťastia a pevných nervov pri celej realizácii. Veríme, že výsledok bude stáť za to a vy budete mať kvalitné bývanie.

Článok Katalógové domy sú čoraz bežnejšie aj u nás, prečo je to tak? bol publikovaný 2. listopadu 2015 v 01.00 v rubrike PR články. Autorom článku je Inzerce. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...