Do Nového roka vykročte úspornejšie

Tagy:  byt, dom, úspora, sporenie, šetrenie, izolácia, potraviny, voda, bojler

Sponzorované odkazy:

Do Nového roka vykročte úspornejšie

Každý mesiac vás prekvapí výška vašich účtov a nestačíte sa diviť, že vám zo záloh nikdy nevracajú peniaze, ale naopak ešte doplácate. Čím viac členov domácnosť má, tým je obvykle ťažšie udržiavať financie na uzde. Je úplne prirodzené, že sa ľudia chcú mať dobre a neodopierať si. Predsa len, tie doby, kedy sa museli stáť fronty na mäso sú preč a vy si môžete užívať slobodný život a robiť si prakticky čokoľvek. To však neznamená, že budete peniazmi hýriť, akoby snáď rástli na stromoch. Chcete mať o niečo menšie platby a môcť si dovoliť napríklad letnú dovolenku, ktorá na úkor domácej réžie teraz nie je možná? Potom sa naučte trochu šetriť.

Kúpte si bojler

Sprchovanie sa a kúpanie vo vani neslúži len k očiste tela, ale aj duše. Tečúce prúdy horúcej vody dokážu zmyť všetky trable a pomôžu vám trochu sa, po náročnom dni, vzpružiť. Ak sa však takto hýčkate každý deň, budete tiež patrične platiť a nedaj bože, ak si dlhé sprchovanie a čľapkanie vo vodnom kúpeli obľúbila celá rodina. Ak chcete mať prietok vody pod kontrolou alebo potrebujete akúsi stopku, zaobstarajte si bojler, ktorý vodu koriguje a šetrí tak za vás.

Autor: El gran SueñoAutor: El gran Sueño

Zvážte izoláciu

Niekedy vám môžu peniaze z domácnosti utekať, bez toho aby ste nimi zbytočne hýrili. Vinníkom môže byť zlý architekt, stavebná firma a stavba ako taká. To však energetické spoločnosti zaujímať nebude a únik tepla budete platiť vy. Či vám zle tesnia okná, spoznáte veľmi ľahko. V miestnostiach bude stále nepríjemný chlad a hneď ako sa k oknu postavíte, ucítite prievan. Takto mesačne vyhodíte desiatky, možno až stovku eur, čo je neuveriteľná škoda. Pokiaľ nie je klíma v byte ideálna aj napriek tomu, že dostatočne kúrite, pozvite si odborníka a zvážte izoláciu.

Nevyhadzujte potraviny

Možno vám to pripadá až absurdné, ale stále viac domácností nevie hospodáriť s jedlom. V chladničkách a špajzách sa objavujú buď úplné zbytočnosti alebo neuveriteľne veľa jedla, ktoré však trojčlenná rodina nie je schopná zjesť včas. Výsledkom sú potom tvrdé rožky, plesnivé syry, jogurty po dátume spotreby a pokazená zelenina v odpadkových košoch. Uznajte sami, nie je trochu škoda, nakúpiť si výborné jedlo a potom polovicu z neho vyhodiť? Základom je nechodiť do supermarketu hladný a miesto aby ste vyrazili na obrie nákupy raz týždenne, nakupujte pravidelne, napríklad aj denne. Vtedy si ľahko rozmyslíte, čo pripravíte aktuálne na večeru a čo následne na raňajky.

Autor: Michael SternAutor: Michael Stern

Článok Do Nového roka vykročte úspornejšie bol publikovaný 4. ledna 2016 v 00.00 v rubrike Byt a Dom. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...