4 jednoduché rady, ako sa starať o sedačku

4 jednoduché rady, ako sa starať o sedačku

Kúpa sedačky je investíciou, ktorá môže pokojne presiahnuť tisícku eur. Aj preto je potrebné sa o ňu starať, aby sedačka vydržala spoľahlivo slúžiť čo najdlhšie. Práve nedostatočná starostlivosť je hlavným dôvodom znehodnotenia tohto typu nábytku. Naučte sa preto, ako sa svojej sedačke venovať s našimi nasledujúcimi radami.

Správne umiestnenie sedačky

Základom dlhej životnosti sedačky je aj jej správne umiestnenie. Práve to predstavuje jeden z hlavných bodov správnej starostlivosti o sedačky. Nikdy pre ne nevoľte miesto, ktoré sa nachádza bezprostredne pri vykurovaní, pretože to by mohlo časom spôsobiť poškodenie materiálu. Taktiež sa sedačku nesnažte nalepiť priamo na stenu, ale nechať medzi nimi voľný priestor na odvetrávanie v šírke aspoň 10 cm. Neodporúča sa tiež vystavovať sedačku intenzívnemu slnečnému žiareniu, preto ju umiestňujte skôr do tienistejších častí miestnosti.

Pravidelné vysávanie prachu

Prach je jedným z najväčších nepriateľov sedačiek, pričom mnohé ho doslova priťahujú. Aj preto tú svoju nezabúdajte vysávať, a to aspoň raz za týždeň. Na vysávanie používajte výlučne nástavec na čalúnenie, ktorý je k sedačkám maximálne šetrný a výkon vysávača nastavte na najnižší stupeň. Ak na vysávanie sedačky zabúdate, prach sa dostane do jej hlbších štruktúr a zbaviť sa ho potom bude naozaj náročné. Zároveň môže byť prach dôvodom tvorby typických žmolkov na sedačkách s tkanivovým povrchom. Vysávať môžete okrem tohto materiálu pokojne aj kožu.

Nehody riešte „za horúca“

Ak sa vám náhodou podarí na sedačku niečo rozliať, riešte to okamžite. Na sedačku položte mierne navlhčenú handričku, ktorá tekutinu vsaje. Následne druhou navlhčenou handričkou miesto jemne vytierajte, čím odstránite zbytky tekutiny. V prípade mastných škvŕn môžete použiť aj malé množstvo mydla, prípadne saponátu. Zaschnuté nečistoty, ktoré sa mierne odlupujú, ľahko odstránite hrotom bežnej čajovej lyžičky.

Na kožu veľmi opatrne

Koža je špecifický materiál, ktorý si vyžaduje špecifickú starostlivosť. Aby vyzerala stále ako nová, aspoň raz ročne ju impregnujte špeciálnymi prostriedkami na kožu. Nečistoty z kožených sedačiek odstraňujte jedine vodou, prípadne čistiacimi látkami bez obsahu rozpúšťadiel. Napriek tomu si ich pred použitím vyskúšajte na málo viditeľnom mieste sedačky. Tak zistíte, či nespôsobujú odfarbenie kože.

Článok 4 jednoduché rady, ako sa starať o sedačku bol publikovaný 11. února 2016 v 10.15 v rubrike Nábytok. Autorom článku je Inzercia. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...