Kúpeľňové predložky

Tagy:  kúpeľňové predložky, predložky do kúpeľne, predložky pred vaňu, koberčeky do kúpeľne

Sponzorované odkazy:

Kúpeľňové predložky

Kúpeľňa predstavuje v každom dome, byte či chalupe nepostrádateľnú miestnosť, ktorú používame niekoľkokrát denne a vnímame ju ako priestor určený na relaxáciu a odpočinok. Mobiliár kúpeľní zostáva po celé desaťročia stále v rovnakom zložení, ale kvalita, sortiment, úroveň spracovania a riešenia kúpeľní sa podstatne zlepšili. Do kúpeľní pribudlo viac textílií, ku ktorým patria uteráky, osušky, župany, špongie, záclony a v neposlednom rade kvalitné kúpeľňové predložky.

Kúpeľňové predložky sa rozkladajú pred sprchovací kút alebo vaňu, čím významne prispievajú k bezpečnosti a príjemnému pocitu našliapnutia. Kvalitné predložky sú vybavené protišmykovou úpravou, veľmi ľahko sa udržujú a kúpeľňu príjemne zútulnia.

Materiálové zloženie a kvalita

Kúpeľňové koberčeky sa vyrábajú z rôznych materiálov, ku ktorým najčastejšie patrí bavlna, hodváb, umelé vlákna alebo kombinácia bavlny s prímesou bambusového či kokosového vlákna. Veľmi obľúbené a zákazníkmi hojne vyžadované sú koberčeky z prírodných materiálov, ku ktorým patrí prírodná priadza, ktorá dodáva výrobkom špecifické vzorovanie, dokonalý vzhľad a sýtu farebnosť. Ku kvalitným výrobkom patria kúpeľňové predložky vyrobené zo žinylkovej bavlnenej priadze, ktorá svojím vzhľadom dodá kúpeľni nádych luxusu.

Pre výrobu kúpeľňových predložiek sa najčastejšie používajú polyakrylové vlákna, vďaka ktorým finálny výrobok disponuje vysokou jemnosťou, mäkkosťou a pružnosťou. Koberčeky disponujú rôznou dĺžkou vlasu, ktorá sa pohybuje od 15 do 30 mm, vyššie číslo predstavuje väčšiu hebkosť a jemnosť koberčeka.

U klasických kúpeľňových predložiek je dôležitá hustota vlasu, čím viac je povrch predložky hustejší, tým väčšia je odolnosť proti pošliapaniu.

Najlepšie tvarovou pamäťou disponujú predložky vyrobené z dutých polyamidových vlákien, ktoré sa po zošliapnutí veľmi rýchlo vrátia do pôvodného stavu.

Údržba kúpeľňových predložiek

Údržba kúpeľňových koberčekov a predložiek je obvykle veľmi nenáročná, pri čistení by sme sa mali riadiť pokynmi výrobcu, ktoré sú uvedené na štítku alebo obalovom materiáli. Niektoré typy je možné prať až na 60 ºC a sušiť v sušičke bielizne, iné typy vyžadujú iba jemné pranie. Počas prvého prania, by sme mali predložky a koberce umiestniť do textilného povlaku, pretože veľmi často sa stáva, že pĺznu.

Design

Na tuzemskom trhu môžeme vyberať z nepreberného množstva tvarového, materiálového, vzorového a farebného prevedenia. K najobľúbenejším tvarom patria geometrické vzory, z ktorých zákazníci najviac preferujú obdĺžnik a štvorec, obľúbené sú aj ovály a vzory s kúpeľňovou tematikou – mušle, kvety, ryby, mraky, slniečka, zvieratká.

Farebným kombináciám a vzorom sa medze nekladú, na predložkách sa objavujú abstraktné, kvetinové, zvieracie či geometrické vzory. Žiadúce sú aj jednofarebné, maximálne dvojfarebné predložky, ktorých farby sa navzájom perfektne snúbia.

Článok Kúpeľňové predložky bol publikovaný 15. února 2013 v 16.30 v rubrike Doplnky. Autorom článku je Ing. Šárka Jalčová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...