Kúpeľňové doplnky

Tagy:  kúpeľňové doplnky, mydlovničky, madlá, držiak na uterák, vešiak, zrkadlo

Sponzorované odkazy:

Kúpeľňové doplnky

Rovnako tak, ako iným miestnostiam domu, tak aj kúpeľniam slušia najrozličnejšie doplnky, ktoré dokážu navodiť nielen romantickú, ale aj dizajnovo-estetickú atmosféru.

Všetkého s mierou

Pri výbere kúpeľňových doplnkov by sme sa mali riadiť štruktúrou a hygienickými návykmi užívateľov. Medzi najčastejšie kúpeľňové doplnky patria nádobky na vatové tampóny, pohárik na zubnú kefku a téglik na vyplachovanie úst, mydlenička alebo nádobka na tekuté mydlo, poličky, držiak na uterák, vešiak na župany, krabička s papierovými vreckovkami či prídavné zrkadlá. Do kategórie kúpeľňových doplnkov patria aj kúpeľňové textílie, ktorými sú uteráky, osušky, kúpeľňové predložky alebo záclonky.

Materiál

Kúpeľňové doplnky sú vyrobené z najrôznejších materiálov, záleží na našom osobnom vkuse a snúbenie s interiérom miestnosti. Nádobky na tekuté mydlo môžeme vyberať z materiálového prevedenia plast, keramika, sklo, nerez alebo drevo. Ak sú medzi členmi domácnosti malé deti, mali by sme sa vyvarovať doplnkom vyrobených zo skla. K žiaducim materiálom, ktoré prevládajú v rade slovenských kúpeľní patria doplnky z hliníka, nerezu, mosadze, s lesklým alebo matným pochrómovaním alebo matným či satinovým povrchom. Nádobky na tekuté mydlo, mydlovničky, pohárik na zubné kefky a vyplachovanie úst vyberajme z plastu alebo keramiky, pretože tieto dva materiály disponujú vysokou trvanlivosťou. K ďalším prednostiam plastu a keramiky patrí veľmi ľahká údržba, vysoká tvarová variabilita a veľká škála farebného prevedenia.

Design

Kúpeľňové textílie by sme mali ladiť do jednotného farebného odtieňa, zvolená farba by sa mala snúbiť s obkladmi a kúpeľňovým nábytkom. Do nevýraznej kúpeľne, v ktorej prevládajú svetlé odtiene, môžeme zvoliť tmavšie a výraznejšie farby kúpeľňových textílií. Naopak do výraznej kúpeľne voľme textílie jednofarebné, najlepšie vo veľmi svetlých odtieňoch alebo pastelových farbách.

Nevyhnutným kúpeľňovým doplnkom je držiak na uteráky, vyberať môžeme zo širokého tvarového a dizajnového prevedenia. Na našom trhu sa objavujú klasické tyčové držiaky pevne umiestnené na stene, vešiakové stojany, otočné tyče, madlá alebo kruhové držiaky.

Moderný kúpeľňový trend sú zrkadlá, ktoré vyberáme nielen podľa vkusu, ale predovšetkým podľa priestorových možností. Obľúbeným a praktickým trendom sú zrkadlá prídavné, ktoré sa prichytia na zrkadlo hlavné.

Článok Kúpeľňové doplnky bol publikovaný 2. dubna 2013 v 06.00 v rubrike Byt. Autorom článku je Ing. Šárka Jalčová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...