Papierové dekorácie v našom byte

Tagy:  dekorácie, papier, tienidlo, obrazy, rámy, krabice, krabičky, doplnky, obrus, prestieranie, vyrábanie

Sponzorované odkazy:

Papierové dekorácie v našom byte

Papier patrí medzi najtvárnejšie a najdostupnejšie materiály pre tvorivú činnosť. Poznáme ho už od ranného detstva, sprevádza nás po celý život. Často nás ale ani nenapadne, že by sme ho mohli využiť aj inak, novo, lepšie. Že by sme si ním mohli vyzdobiť byt.

Vlastnosti papiera

Papier má mnoho vlastností, ktorých môžeme využiť k dekorácii nášho obydlia. Jeho ponuka je veľmi rozmanitá, takže si môžete vybrať papier presne na mieru pre dané potreby.

Papier je lacný, veľmi tvárny materiál, ľahko dostupný a najrôznejšie upravovaný. Papiere majú najrôznejšiu gramáž, hrúbku, štruktúru, tvrdosť a pevnosť, môžu byť lesklé a matné, v neuveriteľnej škále farieb či vzorov, môžu byť priesvitné alebo nepriesvitné, môžu imitovať iné materiály. Papier možno dobre upravovať do požadovaného tvaru, možno s ním doslova čarovať.

Papier je využívaný ako pre priemyselnú výrobu dekorácií, tak pre malosériovú či ručnú originálnu výrobu a domáce tvorenie.

Originálna škatuľka v zelenej, autor: TapevaOriginálna škatuľka v zelenej, autor: Tapeva

Papierové dekorácie pre každú miestnosť

Papier nájde svoje uplatnenie v ktorejkoľvek miestnosti. Možno ho úplne jednoducho použiť na dekorovanie, často nájde aj funkčné uplatnenie.

Papier kdekoľvek

Papierová dekorácia pre ktorúkoľvek miestnosť môže mať napríklad podobu papierových tienidiel lámp, rámu pre obrázky a fotografie či škatuliek a škatúľ.

Papier v kuchyni

Pre inšpiráciu, ako v kuchyni použiť papier, sa môžeme vydať do neďalekého Španielska. Používajú tam totiž papierové obrusy a prestieranie doma aj v reštauráciách. Je to veľmi praktický zvyk, ktorý ušetrí veľa času, ktorý by sme inak museli venovať upratovaniu.

Rôzne obrusy a prestieranie môžeme sami dotvoriť a získame tak originálnu dekoráciu na našu párty či slávnostný obed s ratolesťami. Sami môžu s prípravou pomôcť a radosť budú mať dvojnásobnú.

Papier v obývacej izbe

Z papiera je možné jednoducho vytvoriť dekorácie stien, a to aj dosť veľkých rozmerov. Využiť preto môžeme rôznych výtlačkov, ručných bambusových, ryžových či hodvábnych papierov, zvyšky textilu a ďalšie materiály. Najdôležitejší je potom nápad.

Rámček s papierovými ozdobami, autor: LučankaRámček s papierovými ozdobami, autor: Lučanka

Papier v spálni

V spálni bude mať papier opäť výhradne dekoratívny účel. Dobré je vytvoriť s ním menej výrazné dekorácie, voliť skôr decentnejšie dezény.

Papier v kancelárii

Papier do kancelárie jednoducho patrí. Zaradiť ho tam ale môžeme tiež v podobe šanónov, zakladačov, škatúľ na disky, drobných komôd a škatúľ či násteniek.

Tvorte, tvorte a zase tvorte

Najväčšiu radosť vám urobia doplnky, na ktorých máte vlastnú zásluhu. Najlepšie sa na to hodia škatule a rôzne boxy, albumy na fotografie, domáce recepty, tienidlá lampičiek a ďalšie drobné predmety, ktoré zakúpime nedekorované a sami ich potom upravíme k obrazu svojmu.

Článok Papierové dekorácie v našom byte bol publikovaný 19. února 2013 v 09.15 v rubrike Doplnky. Autorom článku je Šárka Rychtářová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...