Ako pripraviť exteriér na jar?

Tagy:  exteriér, nábytok, pozemok, zima, záhrada, tráva, rastliny

Sponzorované odkazy:

Ako pripraviť exteriér na jar?

Jarné dni sa rýchlo blížia a spolu s nimi tiež niekoľko starostí ohľadom domácnosti a tiež vonkajšieho prostredia. Pokiaľ máte záhradu, alebo aspoň terasu či priestrannejší balkón, potom vás drobné či dokonca fatálne úpravy neminú. Zima dokáže s prírodou divy, avšak čo sa záhrady týka, nie sú zvyčajne príliš pozitívne. Pozrite sa na niekoľko tipov, vďaka ktorým bude exteriér domu zase krásny, a to počas jedného víkendu.

Preč so starou trávou a burinou

Keď zo záhrad zmizne sneh, potom sa nestačíte toľkokrát diviť, ako váš, inak krásny pozemok, zrazu vyzerá. V prvom rade je teda na mieste sa zbaviť starej trávy a tiež rastlín, ktoré sú už dávno odumreté a ani slnečné lúče a čerstvý jarný vzduch im nepomôžu. Vezmite teda rýľ, hrable a hurá do budovania „nových základov“.

Autor: IMPROVEMENTSCATALOG.COMAutor: IMPROVEMENTSCATALOG.COM

Hnojivo pre celkom novú záhradu

Hneď ako sa zbavíte všetkého „nepotrebného“ a zničenej trávy, budete mať náhle pocit, že je vaša záhrada tak trochu holá a bez života. Obstarajte si preto kvalitné a ideálne bio hnojivo, ktoré pomôže tráve v rýchlejšom a lepšom raste. Čoskoro budete mať záhradu opäť ako novú a než sa nazdáte, vykľujú sa aj prvé jarné rastlinky ako snežienky, narcisy a prvosienky.

Pozor na zalievanie

Na začiatku jari dajte tiež pozor na prílišnú starostlivosť o záhradu. Kým v letných mesiacoch je potrebné pozemok zavlažovať častejšie, začiatok jari je ešte dosť vlhký a sychravý, preto by ste so zalievaním mali postupovať opatrnejšie. Príliš veľa vody by prinieslo skôr problémy, než úžitok.

Urobte si radosť

Rovnako ako domácnosť ocení akúkoľvek pozitívnu zmenu a obstaranie nového nábytku, alebo napríklad len nepatrných drobností. Aj na záhrade sa môžete pomerne vyblázniť. Urobte si radosť a zaobstarajte si novinky zo sveta exteriéru. Reč je nielen o nových záhonoch, trvalkách alebo skalkách, ale aj o kvetoch v krásnych kvetináčoch, o novej pergole alebo napríklad záhradnom nábytku. A že nechcete príliš míňať? Potom stavte na ozdobné sošky alebo bambusové dekorácie, ktoré vás vyjdú lacno.

Autor: NEIMANMARCUS.COMAutor: NEIMANMARCUS.COM

Článok Ako pripraviť exteriér na jar? bol publikovaný 10. března 2017 v 12.00 v rubrike Záhrada. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...