Jesenné dekorácie vykúzlia tú správnu atmosféru

Tagy:  jeseň, jesenné dekorácie, aranžmány, veniec, teplé farby, ovocie, rastliny, prírodné materiály

Sponzorované odkazy:

Jesenné dekorácie vykúzlia tú správnu atmosféru

Jeseň je už dávno tu. Jej ponurá nálada sa tlačí do našich domovov, či chceme, alebo nie. Môžeme proti nej ale úspešne bojovať rôznymi zbraňami. A jednou z nich sú aj bytové dekorácie. Vyzdobme si preto náš domov niečím, čo nás bude nabíjať pozitívnou energiou.

Jesenné dekorácie plné farieb

Každému ročnému obdobiu je prisúdená určitá farebná škála. Jesenné farby sú paradoxne veselé, väčšinou výrazné a nabité energiou. Teplé tóny žltej, oranžovej, červenej aj fialovej, široká paleta hnedých odtieňov, sem tam tmavo zelená, také sú jesenné farby. Jeseň je tiež charakteristická štruktúrami. Presne z tohto je zrejmé, že nám jesenné dekorácie môžu interiér veľmi oživiť, do istej miery nahradia teplé lúče slniečka, ktoré nám tak chýba.

Plody jesene

Lacnou a efektívnou súčasťou dekorácie sú určite jesenné plody. Od drobných bobúľ cez gaštany po rôzne tekvice a tekvičky. Všetky plody majú zvyčajne výrazné, hrejivé farby a príjemné tvary. Ich spracovanie záleží už len na našej fantázii a tiež na požiadavke na trvanlivosť dekorácie. Mnohé z nich sa dajú usušiť a domov tak môžu zdobiť až do doby, kedy sa ich rozhodneme vymeniť za vianočnú výzdobu. Nádherné budú však tiež v aranžmán vytvorené z čerstvých rastlín a plodov, farby tak budú výraznejšie, sviežejšie, celá dekorácia bude jednoducho „šťavnatejšia“.

Autor: dipfanAutor: dipfan

Jesenné vence a kvetinové aranžmán

Ľahkou cestou, ako vniesť do nášho domova trochu jesenných farieb, je potrebné obstaranie venca. Ten si môžeme kúpiť už hotový, ľahko sa dá tiež vyrobiť doma. Postačí nám k tomu základ z akéhokoľvek materiálu, či už polystyrénový, prútený či trebárs machový, a prírodné suroviny, ktoré nájdeme na prechádzke po vonku. Tie stačí pripevniť drôtikom alebo lepidlom z tavnej pištole.

Autor: www.fler.cz/jaevelinaAutor: www.fler.cz/jaevelina

Podobne ľahko možno vyrobiť aj aranžmán. Zabúdať by sme nemali na to, že fantázii sa medze naozaj nekladú. Do jesenných dekorácií tiež patria rastliny a s kvetmi, trebárs aj sušenými, rôzne textilné dekorácie, dekorácie z prírodných materiálov či z modelovacích hmôt.

Na sladké jesenné plody

Každý, kto má aspoň kúsok záhradky, má určite v tejto dobe domácnosť dobre zásobenú čerstvými jablkami či hruškami. A kto také šťastie nemá, poslúži mu supermarket. Aby sme z týchto prírodných lahôdok mali ešte väčší pôžitok, môžeme využiť ich krásy a naaranžovať ich. Môžeme ich vložiť do rôznych nádob alebo napríklad košíkov a kochať sa pohľadom na ne.

Autor: www.fler.cz/smuAutor: www.fler.cz/smu

Článok Jesenné dekorácie vykúzlia tú správnu atmosféru bol publikovaný 20. února 2013 v 09.30 v rubrike Doplnky. Autorom článku je Šárka Rychtářová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...