Ako bývať úspornejšie? Máme bezva tipy!

Tagy:  byt, dom, šetriť peniaze, financie, rodina, rozpočet

Sponzorované odkazy:

Ako bývať úspornejšie? Máme bezva tipy!

Či už bývate v menšej garsónke, alebo ste sa presťahovali do rodinnej vily, beztak premýšľate nad tým, ako čo najviac ušetriť. Za klasické služby totiž mnoho rodín aj jednotlivcov vyhadzuje stovky eur a treba podotknúť, že úplne zbytočne. Nebolo by lepšie, ušetriť tieto peniaze potrebné na lepšiu dovolenku, alebo na nové oblečenie? A že neviete, ako v domácnosti šetriť? My vám dáme tie najlepšie tipy.

Ani voda nie je zadarmo

Hovorí sa, že vody je všade dosť a preto je takmer zadarmo. V domácnosti za vodu platíte menšie peniaze, ale ani tie nie sú zanedbateľné. Vo výsledku vás totiž účet za vodu vyjde každý mesiac na niekoľko desiatky eur. Ako je to možné? Sprchujete sa, kúpete, umývate riad, varíte a splachujete. K tomu všetkému vodu nevyhnutne potrebujete a tak sa kubíky len hromadia a tečú. Ako na spotrebe vody vhodne ušetriť? Neplytvajte zbytočne vodou pri sprchovaní a nenapúšťajte si vaňu niekoľkokrát týždenne. Ušetriť môžete tiež kúpou umývačky. Umývaním riadu v umývačke totiž spotrebujete až o 70% menej vody, než pri umývaní riadu ručne. Rozmyslite si tiež, či budete svojou vodou z domácnosti zalievať celú záhradu, vrátane trávy. K takýmto účelom vám dobre poslúži dažďová voda.

Autor: Jessica SpencerAutor: Jessica Spencer

Namiesto kúrenia radšej krbové kachle

Ešte stále sa v domácnostiach často vyskytuje klasické kúrenie, a to najčastejšie plynové. Podľa štatistík je však najvýhodnejšie kúriť kachľami, alebo krbovými kachľami. Vďaka nim spotrebujete až o 60% menej energie, ale teplo budete mať doma stále rovnaké, ak nie dokonca väčšie. Krbové kachle tiež nie sú boh vie ako nákladné a keď si k nim zaobstaráte domové rozvody, možno s nimi hravo vykúriť všetky miestnosti v dome, alebo byte. Kúpte si krbové kachle, ktoré sa stanú chytrým a úsporným vykurovacím variantom a v miestnosti navyše vyzerajú skvele a o poznanie lepšie, než kúrenie.

Buďte eko a úsporní zároveň

Niektoré domácnosti si potrpia na ekológii a okrem triedenia odpadu by tiež chceli viac ušetriť. Sú tu samozrejme možnosti, ako myslieť ekologicky a zároveň pri tom šetriť stovky eur. Nie novou, ale stále veľmi obľúbenou variantou sú solárne panely. Ich inštalácia a samotné obstaranie samozrejme niečo stojí, ale následne môžete mať svoju vlastnú energiu vlastne po celý rok zadarmo. Solárne panely si nainštalujte ideálne na strechu, alebo napríklad na garáž. Solárne panely majú navyše ďalšiu výhodu, že vydržia dlhé roky, bez toho aby ste ich museli meniť a investovať do ďalších.

Článok Ako bývať úspornejšie? Máme bezva tipy! bol publikovaný 28. července 2017 v 00.00 v rubrike Byt a Dom. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...