Relaxačné kreslo

Tagy:  kreslo, relaxačné kreslo, odpočinkové kreslo, relaxácia, polohovacie kreslo

Sponzorované odkazy:

Relaxačné kreslo

Relaxačné kreslo, ako už názov sám napovedá, je určené predovšetkým pre relaxáciu a odpočinok, preto by malo mať operadlo s väčším sklonom, oproti kreslu klasickému a malo by byť vybavené opierkami. Odpočinok by mal patriť k neodmysliteľným súčastiam všedného dňa, pretože sa pri ňom uvoľňujú svaly aj psychika. Tento typ kresla je určený pre dlhšiu dobu sedenia, odpočinok, relaxáciu, sledovanie televízie alebo si v ňom človek môže pohodlne prečítať knihu. Hlavnou úlohou relaxačného kresla je pevné podopieranie bedrovej a krčnej časti chrbtice, s možnosťou individuálneho nastavenia krčnej podpierky.

Väčšina kresiel je doplnená podnožkou, ktorá umožní rovnomerné rozloženie tela sediaceho a teda dokonale pripomína relaxačné pohovky. Podnožka môže byť pevnou súčasťou kresla, ktorá sa vysúva zo spodnej strany jednoduchou mechanizáciou alebo elektronicky. Elektronika je zvyčajne používaná pri masážnych relaxačných kreslách, ktoré majú rôzne nastaviteľné programy vo forme hladenia, hnetenia, preklepávania ba dokonca najnovšie modely nahrádzajú klasickú japonskú masáž Shiatsu. Masážou sa stimuluje krvný obeh, odbúravajú sa tukové vankúšiky a uvoľňuje sa zablokované svalstvo. Pokiaľ kreslo nie je podnožkou vybavené, môžeme vyberať zo širokej škály samostatných podnožiek, ktoré bývajú zvyčajne vyrábané v rovnakom materiálovom, farebnom a dizajnovom prevedení.

Dôležitou požiadavkou pri výbere relaxačného kresla by mala byť polohovatelnosť, ktorú je možné individuálne prispôsobiť každej osobe. Polohovacím systémom by malo byť zabezpečené nielen operadlo, ale aj sedadlo, podrúčky a opierka hlavy. Kvalitné polohovacie kreslá sa vyznačujú pružnou a ľahkou konštrukciou tvorenou drevenými lamelami a anatomickým tvarovaním v oblasti bedier a krčnej chrbtice. Pred kúpou by sme mali kreslo vyskúšať, či sa nám v ňom dobre sedí, nič nám neprekáža alebo naopak niečo nechýba.

Ak kupujeme relaxačné kreslo predovšetkým za účelom odpočinku, mali by sme vyberať také, u ktorého je uhol medzi operadlom a sedadlom väčší a sedacia plocha nižšia. Pri takejto konštrukcii sa poloha človeka blíži k ľahu, čím sa dokonale uvoľňuje svalstvo a celý pohybový aparát.

Relaxačné kreslá sa vyrábajú z rôznych druhov materiálov, najčastejšie z dreva, kovu, plastu alebo zliatin. Povrch je tvorený mäkkým, pohodlným materiálom, ktorý je potiahnutý ochranou vrstvou v podobe najrôznejších druhov látok a čalúnenia, kože či koženky. Na trhu sa vyskytuje nepreberná škála najrôznejších dezénov poťahových materiálov, počnúc od vzorov klasických cez štandardné a končiac u abstraktných, nadčasových.

Ceny relaxačných kresiel sa pohybujú v širokej škále, za kvalitné, štandardné kreslo zaplatíme v priemere od 250 do 1200 €, masážne kreslo nás príde na 2000 € a viac, a cena za najnovšie kreslá s masážnym systémom a kvalitnými relaxačnými doplnkami sa bude pohybovať okolo 4000 €. Klasické, polohovacie kreslá, ktoré plnia funkciu relaxácie v obmedzenej miere sa dajú kúpiť od 120 €.

Článok Relaxačné kreslo bol publikovaný 21. února 2013 v 09.45 v rubrike Nábytok. Autorom článku je Ing. Šárka Jalčová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...