Kika nábytok

Tagy:  spoločnosť kika, nábytok kika, kika/Leiner, firma kika, obchodný dom kika, predaj nábytku

Sponzorované odkazy:

Kika nábytok

Nábytok kika

Firma kika/Leiner patrí v súčasnej dobe medzi päť najvýznamnejších firiem obchodujúcich s nábytkom v Európe. Vo svojej domovskej krajine, Rakúsku, je absolútnou jednotkou, kika nábytok však rozširuje svoju pôsobnosť do zahraničia, najmä krajín východnej Európy. Je známa pre kvalitný a cenovo dostupný tovar, pod jednou strechou sa stretáva tovar zo širokej palety značiek a štýlov. Táto už zavedená firma sa však medzi širokou verejnosťou preslávila ešte jedným trikom: ponúka svojim zákazníkom celý rad nadštandardných služieb, v prvom rade to je rozvoz tovaru zdarma. Ďalej kika nábytok ponúka (v závislosti na regióne sa však môže ponuka výraznejšie líšiť, preto nie je od veci si potrebné informácie zistiť s dostatočným predstihom) najrôznejšie služby, ako napríklad montáž novo zakúpeného nábytku, vymeriavanie a plánovanie, odvoz starého nepotrebného nábytku , prípadne aj zavedenie elektrického prúdu a vody.

História firmy

Firmu kika/Leiner založil pán Rudolf Leiner starší, a to zakúpením materskej spoločnosti Leiner (sídlom na námestí Rathausplatz v St. Pöltene v Rakúsku). V sedemdesiatych rokoch dvadsiateho storočia došlo k mohutnému rozvoju trendu vlastného odvozu tovaru. V reakcii na tento boom založil zať Rudolfa Leinera, Herbert Koch, spoločnosť kika nábytok. Nová idea, prostá a sľubujúca úspech, znela: „Vlastný odvoz“. Zákazníci dostali možnosť odviezť si novo zakúpený nábytok sami, pre veľké a ťažké kusy nábytku im bol poskytnutý nákladný automobil, ktorý si mohli veľmi výhodne požičať a dopraviť nábytok domov.

Nový nápad sa rýchlo ujal a firma kika sa čoskoro rozrástla do obchodného domu s kompletným servisom. Ten sa skladal zo širokej ponuky, uspokojujúcej aj najnáročnejších zákazníkov, a veľkého spektra služieb. Teraz, v prvom desaťročí dvadsiateho prvého storočia, kika nábytok expanduje do okolitých krajín, najmä v stredoeurópskom regióne. Spoločnosť kika je už tretiu generáciu v rodinnom vlastníctve rodín Leiner a Koch.

Plány

Firma kika má svojich zástupcov v Rakúsku, Maďarsku, Českej republike, Slovensku a Srbsku, plánuje výstavbu ďalších obchodných domov v ČR, Maďarsku a Chorvátsku.

Článok Kika nábytok bol publikovaný 27. února 2013 v 14.30 v rubrike Nábytok. Autorom článku je Markéta Jeníková. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...