Praktické magnetické tabule a lišty

Tagy:  magnetická tabuľa, magnetická farba, magnetická fólia, magnetická lišta, nástenka, magnety

Sponzorované odkazy:

Praktické magnetické tabule a lišty

A je tu ďalšia pomôcka, ktorá nepredstaviteľne zjednoduší život. Magnetické lišty a tabule sú skvelým pomocníkom v pracovniach, či v detských izbách pri stole. Svojim majiteľom uľahčia prácu, pripomenú, čo je dôležité zariadiť a dokonca môžu byť aj ozdobou.

Malý veľký pomocník

Či už magnetická tabuľa alebo lišta, oboje prináša veľa úžitku. Umiestnite jednoducho lištu nad stôl tak, nech ju máte stále na očiach. Okrem veselých obrázkov a fotografií na ňu môžete umiestniť papierik s denným plánom, zloženky a upozornenie na záležitosti, ktoré rozhodne nechcete premeškať. Magnetická tabuľa môže byť tiež umiestnená na stene pri stole, či stáť na stojane opodiaľ. Veľká tabuľa na stojane je vhodná do kancelárie, a je všestranným pomocníkom. Tabuľa, ak ju využívame správnym spôsobom, je skvelá pre plánovanie času a mnohokrát je dokonca „na nezaplatenie“.

Lišty aj tabule sú dostupné v mnohých rôznych veľkostiach, a tak vždy nájdete takú, ktorá do kancelárie či k stolu skvele pasuje.

LUNS magnetická tabuľa, autor: IkeaLUNS magnetická tabuľa, autor: Ikea

Typ: Ak máte chuť, pohrajte si s magnetkami, ktoré na lištu a tabuľu budete umiestňovať. V obchodoch predávajú veľa rôznych veselých farebných magnetiek, či už sú s motýlikom či kvetinou z plsti alebo vyrobené z dreva, urobia dojem. Takéto magnetky je možné vyrobiť si aj doma. Kúpte si klasické čierne magnety a tavnou pištoľou k nim môžete pripevniť prakticky čokoľvek. Látkové kvetiny, umelohmotné lesklé kamienky a ďalšie ozdoby. Opačný postup môžeme zvoliť, ak budeme ozdoby zo spodnej strany obstarávať samolepiacou magnetickou fóliou.

Magnetická tabuľa SPONTAN, autor: IkeaMagnetická tabuľa SPONTAN, autor: Ikea

Vyrobte si sami

Okrem kupovaných výrobkov si môžete magnetickú tabuľu či lištu dokonca vyrobiť aj sami doma. Veľmi užitočným pomocníkom v tomto smere je magnetická farba ktorú možno naniesť takmer na čokoľvek. Magnetickou farbou môžeme potrieť stenu, ktorú následne prekryjeme farbou, ktorou je celá izba vymaľovaná. Všetko tak budeme môcť jednoducho magnetkami prichytiť k stene. To je iste veľmi zaujímavý nápad. Okrem toho môžeme využiť magnetické farby na potretie kartónu, preglejky alebo iného materiálu, z ktorého budeme magnetickú tabuľu vyrábať. Riaďte sa pokynmi uvedenými na obale farby a nemôžete urobiť chybu. Farba sa obvykle nanáša v niekoľkých vrstvách tak, aby mala magnetické vlastnosti pri požadovanej hrúbke. Farbu možné prekryť inou farbou, obrázkom, tapetou či látkou. Nie je to skvelé mať magnetickú tabuľu konečne podľa vlastných predstáv?

Článok Praktické magnetické tabule a lišty bol publikovaný 1. března 2013 v 14.45 v rubrike Doplnky. Autorom článku je Šárka Rychtářová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...