Vianočný stromček ako dokonalý bytový doplnok

Tagy:  stromček, vianočný stromček, vianočné ozdoby, vianočné gule, slamené ozdoby, vianoce

Sponzorované odkazy:

Vianočný stromček ako dokonalý bytový doplnok

Doba vianočných sviatkov sa už pomaly blíži a tým sa tiež približuje veľké vianočné upratovanie, pečenie zákuskov a výzdoba domu či bytu. Ak sa pripravujeme na vianočné sviatky už niekoľko týždňov vopred, predídeme zbytočnému stresu, ktorý nám dokáže pokaziť náladu na celé sviatky. Jedným z našich základných symbolov Vianoc je bezpochyby vianočný stromček, ktorý má svoju dôležitú úlohu. Deti aj dospelí pod ním nachádzajú darčeky od svojich najbližších. Postarajte sa teda o to, aby vianočný stromček nebol len rekvizitou, ale dokonalým klenotom.

Výber stromčeka

V poslednej dobe už ľudia veľmi často upúšťajú od živého stromčeka a prednosť dávajú stromčeku umelému, ktorý poslúži mnoho rokov. Zástancov tradícií to možno zamrzí, ale dnes už vyzerajú umelé stromčeky skoro ako živé a všeobecne nesú mnohé pozitíva. Umelý stromček neopadáva, odpadávajú starosti so zháňaním a prevážaním stromčeka, a s prihliadnutím na to, koľko rokov nám umelý vianočný stromček bude slúžiť, na ňom tiež značne ušetríme. Mimo to, s umelým stromom za svoj život ušetríme vyrúbanie mnohých živých stromov.

Biely stromček s kontrastnou červenou, autor: ZiarciRoseBiely stromček s kontrastnou červenou, autor: ZiarciRose

Ďalším kritériom, ktorý náš stromček musí prejsť, je jeho veľkosť. Veľkosť stromčeka sa veľmi často odvíja od veľkosti domu či bytu, či vhodného miesta, ktoré sme pre stromček vyčlenili. V tomto prípade na veľkosti nezáleží a ako malé, tak mohutné stromčeky majú svoje obrovské čaro. Veľkosť je teda veľmi individuálnou záležitosťou.

Vianočné ozdoby a dekorácie

Pri zdobení vianočného stromčeka sa obvykle zapojí celá rodina. Zdobenie stromčeka však môže nadobúdať mnoho veľmi odlišných podôb.

Jednou z veľmi pekných záležitostí je reťaz žiarovčičiek, ktorý nám celý stromček nádherne osvetlia. Do nej je rozhodne dobré investovať. Žiarovčičky nám cez vianočné sviatky mnohokrát prinesú radosť.

Klasicky ladený stromček, autor: killrbeezKlasicky ladený stromček, autor: killrbeez

Mnoho ľudí preferuje prírodné ozdoby. Takými sú slamené postavičky, sušené ovocie a oriešky. Na druhej strane je tiež možnosť ozdobiť stromček veľmi moderne. Pekné sú veľmi jednoduché ozdoby v tvare gule, ktoré zoženieme v najrôznejších farbách a môžu byť matné, lesklé či trblietavé. Ozdoby nájdeme v obchodoch v mnohých tvaroch aj veľkostiach. Vždy musíme dbať na farebné zladenie vianočných ozdôb. Typickými vianočnými farbami sú červená, zlatá, ale aj modrá, strieborná a biela. Nezabúdajme na vianočnú špičku a kúpme tú najkrajšiu! Výzdobu stromčeka potom pekne zjednotí trblietavá vianočná reťaz.

Článok Vianočný stromček ako dokonalý bytový doplnok bol publikovaný 9. prosince 2012 v 10.00 v rubrike Doplnky. Autorom článku je Šárka Rychtářová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...